تعمیرگاه ستفیکس
پژوهشگران كالج پزشكی بیلور:

بیشتر جراحی ها برای باز كردن شریان های قلب غیرضروری هستند

بیشتر جراحی ها برای باز كردن شریان های قلب غیرضروری هستند

تعمیركار: مطالعه جدید پژوهشگران كالج پزشكی بیلور(Baylor College of Medicine) آمریكا نشان میدهد خیلی از جراحی های قلب كه به منظور باز كردن شریان های مسدود شده انجام می شود، غیرضروری هستند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا، پژوهشگران آمریكایی بتازگی دریافته اند خیلی از جراحی های قلب كه به منظور باز كردن رگ های مسدود شده انجام می شود، غیر ضروری هستند. پژوهشگران طی این مطالعه بیشتر از پنج هزار نفر را به مدت سه سال و نیم مورد بررسی قرار دادند. بررسی های آنها نشان داد كه عمل های جراحی بای پس سرخ رگ كرونر"(coronary artery bypass grafting) ممكنست در بعضی موارد غیرضروری باشد و علاوه بر آن این عمل در كاهش خطر حملات قلبی نقشی ندارد.
درمان كاهش خون رسانی سرخرگ های قلب هم كنون به دو روش صورت می پذیرد: «آنژیوپلاستی»(PCI) كه توسط پزشكان قلب صورت پذیرفته و در جامعه بعنوان «بالون زدن و فنر» شناخته شده است و روش عمل جراحی باز خون رسانی كه به عمل بای پس معروف است. دلیل اجرای این جراحی گرفتگی و تنگی(حداكثر تا حد انسداد كامل) عروق كرنر می باشد كه در شرایط گوناگون تشخیص داده شده است و قابلیت درمان با فنر و بالون را ندارند. تشخیص نهایی گرفتگی و انسداد عروق كرونر توسط آنژیوگرافی انجام می پذیرد و تصمیم گیری برای انجام عمل بای پس با در نظر گرفتن نتایج داده های بالینی و براوردهای پاراكلینیكی و تشخیصی مكمل می باشد.
دارو درمانی
دكتر "گلن لوین"(Glenn Levine) مدیر مراقبت های قلبی از كالج پزشكی بیلور در هیوستون، در گفتگو با روزنامه "نیویورك تایمز" اظهار داشت: در بیشتر موارد افراد تنها با دارو درمانی مشكل شان حل می شود. در این مطالعه كه بیشتر از پنج هزار نفر ارزیابی شده است، مشخص شد كه جراحی برای افرادی كه از درد قفسه سینه یا آنژین رنج می برند، مفید می باشد. آنژین صدری یا آنژین قلبی كه به آن "چِست پین"(به انگلیسی chest pain) هم گفته می شود به وضعیتی گویند كه بیمار گرفتار درد قفسه سینه شده باشد كه منشأ درد مشكل در شریان های كرونر باشد. دلیل ظهور آنژین صدری فقدان اكسیژن كافی در ماهیچه های قلبی است.
منبع:

1398/08/28
08:32:15
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: تشخیص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار