تعمیرگاه ستفیکس

بهبود فوری زخم جراحی با کمک میکرونیدلینگ

بهبود فوری زخم جراحی با کمک میکرونیدلینگ

تعمیرکار: درمان فوری جای زخم جراحی با میکرونیدلینگ موجب می شود این اسکارها کمتر به چشم بیایند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، جای زخم ها می توانند یادآور تلخی از یک تجربه ی جراحی جدی یا لطمه زا باشند، اما پژوهشگران یک مطالعه جدید امیدوارند که بتوان برای همیشه از شر این یادآورهای ناخواسته خلاص شد.
مطالعات نشان می دهد که استفاده از روشی به نام میکرونیدلینگ می تواند جای زخم را بهبود بخشد به ویژه اگر شش تا هفت هفته پس از جراحی صورت گیرد.
میکرونیدلینگ یا «القای کلاژن از راه پوست با حداقل تهاجم» یک روش بدون نیاز به جراحی است که برای شفافیت بیشتر پوست و اغلب برای از بین بردن جای جوش استفاده می شود. این روش نیازمند بی حس کردن پوست است و طی آن یک دستگاه برقی با سوزن هایی با اندازه های مختلف روی پوست قرار داده می شود و کانال های ریزی در پوست فرد به وجود می آورد. با تشکیل این ریزکانال ها در پوست، تولید شاخصهای شفابخش بدن مانند کلاژن و الاستین تحریک می شود.
زمان انجام میکرونیدلینگ برخلاف سفارش های سنتی برای به تاخیر انداختن درمان جای زخم تا یک سال بعد از جراحی است. دلیل آن این است که پیش از دستکاری پوست اجازه دهید اسکار بطور کامل بالغ شود.
پژوهشگران ۲۵ زن مبتلا به زخم های جراحی را بعد از انجام جراحی پلاستیک یا پوست مانند برداشتن ضایعات خوش خیم یا لیفت صورت تحت نظر گرفتند. میکرونیدلینگ بین شش تا ۱۶ هفته بعد از جراحی انجام شد. درمان دوم و سوم میکرونیدلینگ چهار تا هشت هفته بعد انجام شد. سپس پژوهشگران از سه ارزیابی استاندارد متفاوت برای اندازه گیری نحوه ی عملکرد درمان استفاده کردند.
بیماران بعد از انجام روش میکرونیدلینگ بهبود قابل توجهی در ظاهر اسکارهای خود نشان دادند. یکی از ارزیابی ها بجای زخم از یک تا ۶۰ نمره ای می داد. نمرات پایین تر به مفهوم کمتر قابل مشاهده بودن اسکار بود. میانگین امتیاز پیش از میکرونیدلینگ ۲۳.۷ بود اما دو ماه بعد از آخرین درمان این عدد به ۱۱.۷ کم شد.
این گروه همین طور مدت زمان اثرگذاری میکرونیدلینگ را مقایسه کردند. آنها اسکارهای جوش را شش تا هفت هفته بعد از جراحی و سپس در هفته های ۱۳ تا ۱۶ اندازه گیری کردند. افرادی که روش میکرونیدلینگ را طی شش تا هفت هفته دریافت نمودند، نتایج بهتری در مقایسه با افرادی که چند هفته بعد این درمان را دریافت نمودند، نشان دادند. نمرات از ۱۶.۸ به ۸.۱ کم شد. به رغم این که افراد در سنین مختلف بودند و تعدادی از آنها جای زخم شان در نواحی غیر از صورت بود، نتایج مشابه بود.
نویسندگان مطالعه در تحقیق خود نوشتند: در صورتیکه برای ارزیابی کامل این یافته به تحقیقات بیشتری نیاز است، اما مطمئنا نشان دهنده ی یک تغییر مهم در مدیریت جای زخم است.
یافته ها نشان میدهد که سفارش های استاندارد برای به تاخیر انداختن درمان قدیمی است. در عوض، نتایج از عملکرد بهتر میکرونیدلینگ در زمانی که اسکار در اواخر مرحله تکثیر یا مرحله بلوغ سریع است، پشتیبانی می کند. یکی از دلایلی که نویسندگان این مطالعه فکر می کنند که این مرحله حیاتیست این است که مرحله ذکر شده درست پیش از شروع کاهش تولید کلاژن در روند بهبود است.
منبع:

1402/05/02
07:29:47
5.0 / 5
212
تگهای خبر: استاندارد , برقی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار