تعمیرگاه ستفیکس

حلزون ها یک شهر را در آمریکا به قرنطینه کشاندند

حلزون ها یک شهر را در آمریکا به قرنطینه کشاندند

تعمیرکار: حلزون های غول پیکری که می توانند به اندازه یک موش صحرایی رشد کنند، به سبب این که حامل انگلی هستند که سبب بیماری مننژیت در انسان می شود، شهر ˮپورت ریچیˮ را در ایالت فلوریدای آمریکا به قرنطینه کشاندند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، حلزون های غول پیکری که می توانند تا ۲۰ سانتی متر و به اندازه یک موش صحرایی رشد کنند، کل یک شهر را در ایالت فلوریدای آمریکا مجبور به قرنطینه کرده اند.
این شکم اختتام مهاجم که بومی آفریقا هستند، حامل انگلی هستند که منجر به مبتلاشدن به بیماری مننژیت در انسان می شود.
مننژیت التهاب پرده های محافظی است که مغز و نخاع را پوشانده اند و بطور مشترک مننژ یا شامگان نامیده می شوند. این التهاب ممکنست عامل ویروسی، باکتریایی یا سایر ریزاندامگان داشته باشد و در موارد کمتری در اثر تجویز داروهای خاصی به وجود آید. مننژیت می تواند به سبب نزدیکی التهاب به مغز و نخاع، زندگی بیمار را به خطر بیاندازد، بدین سبب این شرایط را تحت عنوان فوریت پزشکی دسته بندی می کنند.
بگفته مقامات شهر "پورت ریچی"، این قرنطینه به مدت دو سال ادامه خواهد داشت، اما برخلاف قرنطینه های ویروس کرونا، ساکنان فقط از انتقال گیاهان، خاک، زباله های خانگی، کمپوست و مصالح ساختمانی به خارج از منطقه منع شده اند.
اداره کشاورزی و خدمات مصرف کننده فلوریدا(FDACS) تایید نمود که این موجود در شهر "پورت ریچی" در تاریخ ۲۳ ژوئن دیده شده است و منطقه در روز بعد قرنطینه شده است.
این حلزون برای محیط زیست نیز مضر است و بیش از ۵۰۰ گیاه مختلف را می خورد و گویا علاقه ای هم به بتن دارد که آنرا برای ساختمان ها نیز مضر می کند.
بگفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، این نوع از حلزون ها برای نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ در جنوب فلوریدا مشاهده شدند و تقریباً ۱۰ سال طول کشید و یک میلیون دلار هزینه برداشت تا این منطقه از شر آنها خلاص شود.
گفتنی ست که این حلزون ها به سرعت تکثیر می شوند و در طول یک سال حدود ۱۲۰۰ تخم می گذارند.
وزارت کشاورزی ایالات متحده در اطلاعیه ای اعلام نمود: هر حلزون همزمان دارای اندام های تولید مثل نرینه و ماده است و هر حلزون بعد از یک جفت گیری می تواند ۱۰۰ تا ۵۰۰ تخم تولید نماید. همین طور این حلزون ها می توانند چندین بار دیگر بدون جفت گیری باردیگر تولید مثل کنند. آنها می توانند هر دو تا سه ماه یک دفعه تخم گذاری کنند.
این حلزون ها همین طور به سختی از بین می روند، برای اینکه هیچ نوع شکارچی طبیعی ندارند. هر حلزون می تواند تا ۹ سال عمر کند و طول آن به ۲۰ سانتیمتر برسد.
مقابله با این آفت از روز چهارشنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ با بهره گیری از یک آفت کش به نام "متالدئید" که برای کنترل حلزون ها و لیسه ها استفاده می شود، شروع شده است. این ماده برای محصولات سبزی و زینتی در مزرعه یا گلخانه، درختان میوه، گیاهان میوه دار کوچک، باغات آووکادو و مرکبات، درختان توت و درختان موز و مناطق مسکونی تایید شده است.
منبع:

1401/04/11
21:50:23
5.0 / 5
296
تگهای خبر: خانگی , خدمات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار