تعمیرگاه ستفیکس

لامبورگینی تانک نما!

لامبورگینی تانک نما!

تعمیرکار: یک طرح مفهومی جدید از خودروی ˮلامبورگینیˮ یک خودروی مفهومی با شمایلی جالب توجه را نشان میدهد که با سیستم جابجایی شبیه به تانک قادر خواهد بود به آسانی از میان شن و حتی سنگلاخ عبور کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، خودروهای ساخت شرکت "لامبورگینی " همیشه از نظر مهندسی اعجاب انگیز بوده اند، اما زمانی که طراحان تصمیم به ارتقای آنها می گیرند، این شگفتی حتی بیشتر نیز می شود. این همان کاری است که "مایکل هریتزکریگ" با مدل جدید لامبورگینی به نام "LMXX2" انجام داده است.
از تصاویر می توان دید که این خودروی مفهومی بجای چرخ های رایج، دارای آج های غول پیکری است که دور تا دور ماشین چرخیده اند و بدین سبب واضح است که می تواند حتی سخت ترین و صعب العبورترین مسیرها مانند تپه های شنی، سنگلاخ ها و جاده های خاکی را به آسانی پشت سر بگذارد.
جالب اینجاست که "هریتزکریگ" در مورد این طراحی خلاقانه می گوید آنرا خیلی با عجله برای رسیدن به مهلت یک مسابقه اینستاگرامی طراحی نموده است.
رقابتی که او به آن اشاره می کند "مسابقه AGP" در اینستاگرام است که از شرکت کنندگان خواسته است با بهره گیری از کلمات کلیدی "کویر+لامبورگینی+آینده" طرحی را طراحی نمایند.


"هریتزکریگ" می گوید: شب پیش از اختتام مهلت ارسال آثار با خودم فکر کردم که ایتالیایی ها چه نوع دیوانگی را در پیش خواهند گرفت و در صورتیکه تجربه ی رانندگی در تپه های شنی را داشتم، می دانستم که تمام قسمت زیرین ماشین باید توانایی حرکت در وضعیت دشوار را داشته باشد. بدین سبب باید شبیه به یک تانک باشد. اما به جهت اینکه دید سرنشینان مختل نشود، باید این زنجیر را از سقف عبور می دادم.
وی ادامه داد: من به سرعت دست به کار شدم و از یک برنامه نرم افزاری مخصوص برای خلق آنچه در سرم بود، ظرف یک ساعت استفاده کردم. سپس طرح خودم را در سه نما ارائه کردم.
این طراح می گوید، تمام پروسه خلق این طراحی، پنج ساعت طول کشیده است و البته با در نظر گرفتن کارایی و قدرت تولید شده است.
وی می گوید: زمانی که به سرعت درحال مدل سازی سه بعدی بودم، به تعدادی از خاصیت ها فکر می کردم، مانند زاویه دادن به بخش های بالای زنجیر، بطوریکه هنگام بازگشت به جلو کمی آیرودینامیک تر باشد و موانع را بهتر پشت سر بگذارد. همین طور به اضافه کردن یک بال عقب که بیشتر شبیه به یک گلگیر است تا یک عنصر برش هوا فکر کردم.
وی افزود: می خواستم تا جایی که ممکنست روی سقف خودرو از شیشه استفاده گردد تا سرنشینان کمتر احساس در قفس بودن داشته باشند.


"هریتزکریگ" می گوید: من انتظار دارم که این طراحی وزن زیادی نداشته باشد تا بتواند حتی از شیب دارترین تپه های شنی نیز به آسانی بالا برود. البته در واقعیت می دانم که ساخت این طرح به طرز وحشتناکی از نظر مهندسی پیچیده است.
هم اکنون این طراحی تنها مجموعه ای از چند تصویر است، اما چه کسی می داند، شاید "لامبورگینی" برای ایجاد یک نسخه واقعی از آن الهام بگیرد.
منبع:

1401/03/16
21:41:43
5.0 / 5
510
تگهای خبر: خودرو , شركت , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار