تعمیرگاه ستفیکس

انتشار انبوه گازهای گلخانه ای با كاهش محدودیت های كرونائی

انتشار انبوه گازهای گلخانه ای با كاهش محدودیت های كرونائی

تعمیرکار: با کاهش یا لغو محدودیت های کرونائی در خیلی از نقاط جهان روند انتشار گازهای گلخانه ای و تخریب محیط زیست باردیگر شدت گرفته است.به گزارش تعمیرکار به نقل از انگجت، بازگشت به زندگی عادی پس از کاهش شیوع ویروس کرونا برای محیط زیست خبر خوبی نبوده است. آژانس بین المللی انرژی هشدار داده که شدت انتشار گازهای گلخانه ای پس از کمتر شدن محدودیت های کرونائی به اندازه ای بوده که هدف گذاری قبلی برای به صفر رساندن میزان انتشار این نوع گازها تا سال ۲۰۵۰ را تهدید می کند.
بر اساس بررسی های این آژانس انتظار می رود تا آخر سال ۲۰۲۱ میزان انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۶ درصد افزایش یابد. این روند خنثی کننده کاهش مقدار انتشار گازهای گلخانه ای در سال ۲۰۲۰ به سبب همه گیری گسترده کرونا و خانه نشینی و دورکارهای میلیاردها نفر در سراسر جهان بود.
آژانس مذکور به صنایع مختلف سفارش کرده تا با کنترل زیرساخت های خود از میزان نشت و انتشار گازهایی مانند متان جلوگیری نمایند و از این طریق مانع از گرم تر شدن بیشتر کره زمین شوند. در عین حال افزایش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر بجای سوخت های فسیلی و بیشتر شدن میزان تولید خودرو های برقی امیدواری هایی را در حوزه کاهش تخریب محیط زیست به وجود آورده است.


منبع:

1400/04/15
22:35:53
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: برقی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار