تعمیرگاه ستفیکس

لباس های هوشمندی كه بدن را تحت نظر می گیرند!

لباس های هوشمندی كه بدن را تحت نظر می گیرند!

به گزارش تعمیرکار پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، لباس های هوشمندی طراحی نموده اند که می توانند به بررسی وضعیت بدن کاربر بپردازند و در عین حال مانند لباس های معمولی نرم و راحت هستند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فناوری پوشیدنی اغلب مفید می باشد اما به ندرت می تواند به سادگی لباس های مورد علاقه کاربران باشد.
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT) تلاش دارند میزان راحتی این فناوری را بالا برند. آنها لباس های هوشمندی طراحی نموده اند که تجهیزات الکترونیکی آنها می توانند حتی حرکات ظریف تر بدن را ردیابی کنند و در عین حال، احساس پوشیدن یک لباس نرم و راحت را به کاربر بدهند.
پارچه های این لباس ها که به کمک ماشین و با استفاده از مواد معمولی و نیمه رسانا بافته می شوند، می توانند نسبت به فشار واکنش نشان دهند و به شکل های سه بعدی دلخواه درآیند. یادگیری ماشینی، به تنظیم و اصلاح حسگرها کمک می نماید تا خروجی ثابتی داشته باشند.
در همین حال شبکه های عصبی، ورودی های خام را به داده های قابل استفاده تبدیل می کنند و به پیشبینی وضعیت می پردازند. نتیجه این فرایند، سیستمی است که نه تنها می تواند خیلی از داده ها را بدون سر و صدا ثبت کند، بلکه بدون احتیاج به حسگرهایی که در سرتاسر بدن قرار می گیرند، به درک آنچه که کاربر انجام می دهد، می پردازد.
نمونه های اولین این فناوری، طیف گسترده ای از امکانات را پوشش می دهند. دستکش می تواند آنچه را که کاربر لمس می کند، تشخیص دهد و جوراب می تواند به تشخیص چمباتمه زدن یا ایستادن روی نوک انگشتان بپردازد. جلیقه هوشمند می تواند حالت های نشستن و حتی بافت کاناپه ای را که روی آن نشسته اید، تشخیص دهد. آستینی که با این پارچه تهیه شده است، در مقابل فشار وارد شده به بازوی کاربر واکنش نشان داده است.
این فناوری با استفاده از مواد مقرون به صرفه ساخته شده است و می تواند به آسانی به تولید انبوه برسد.
افرادی که تحت مراقبت قرار دارند، در صورت مشاهده نشانه های در خصوص افتادن می توانند از این تکنولوژی کمک بگیرند. این فناوری حتی می تواند به ربات ها کمک نماید. میتوان به ربات ها یاد داد که از وظایف تقلید کنند یا این که میتوان آنها را به یک پوست با حس لامسه پیشرفته مجهز کرد که معمولا فاقد آن هستند. به عبارت دیگر، این فناوری حتی اگر بخشی از کمد لباس های شما نباشد، باز هم می تواند مفید واقع شود.1400/01/05
16:33:48
5.0 / 5
1260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار