تعمیرگاه ستفیکس

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی

تعمیرکار: وزیر ارتباطات ضمن تقدیر از همراه اول بابت توسعه روستایی، از راه اندازی 5G این اپراتور در قشم و بندرعباس در ایام آینده آگاهی داد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات بامداد امروز ۲۰ اسفندماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران و مسؤولان این استان برگزار گردید. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه همه اجزای اجرائی کشور پیگیر امر توسعه روستایی هستند، اظهار نمود: در مسافرت شهریورماه به این استان، قول داده بودم که پیگیر امر توسعه روستایی باشم و در جهت این مهم، امروز شاهدیم شاخص توسعه روستایی از ۶۰ به ۸۲ درصد رسیده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مطابق با برنامه می بایست به شاخص ۸۰ درصد می رسیدیم که حالا از این میزان عبور کرده ایم. قول داده بودیم همه توانمان را بر روی رفع مشکلات بچه های مناطق محروم بگذاریم و حتی زمینه ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه ای در جهت رونق اقتصادی شویم، که حالا به قولم عمل کردم. وی اظهار داشت: ۲۸۱ روستای استان هرمزگان تا امروز به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند و ۲۵ روستای دیگر نیز تا آخر سال به این شبکه متصل خواهند شد که مجموعاً ۳۰۶ روستا می شود؛ مبنای ما اتصال ۱۰۰ درصد روستاها به شبکه است. وزیر ارتباطات ضمن تشکر از همراه اول برای کمک به این امر توسعه، اظهار نمود: لازم به ذکر می دانم که همراه اول بزودی تکنولوژی ۵G را در قشم و بندرعباس نیز راه اندازی خواهد نمود و این خبر خوشی برای مردم این مناطق است. فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه های ارتباطی، توانستیم در مدت زمان کوتاهی و با سرمایه ۱۸۶ میلیارد تومان در مناطق کوهستانی و صعب العبور کار را پیش ببریم، اظهار نمود: امروز ارتباطات جزو نیازهای اولیه مردم است؛ اهمیت آنرا تنها زمانیکه می توانیم درک نماییم که ارتباطی قطع شود. وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در ارتباطات، مفید و نتیجه بخش است، اظهار داشت: در وضعیت کرونائی دیدیم که ابزار ارتباطی تا چه میزان می تواند فرصت های جدید خلق و زندگی مردم را تسهیل کند. احد قویدل، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ظرف شش ماه گذشته و با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد خوبی در توسعه زیرساخت های ارتباطی استان شاهد بوده است، اظهار نمود: میزان اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در شش ماه گذشته از ۶۰ درصد به ۸۲ درصد رسیده است. وی ادامه داد: همراه اول در این راستا توانسته است با ایجاد و ارتقای ۹۷ سایت، ۱۴۰ روستای استان هرمزگان را تحت پوشش خدمات خود درآورد.
در این مراسم یکی از سایت های راه اندازی شده توسط همراه اول در روستای پور از بخش احمدی به صورت نمادین با حضور فرماندار شهرستان حاجی آباد و دستور وزیر ارتباطات مورد بهره برداری قرار گرفت. طی دو سال اخیر از ۵۲۰ سایت جاده ای و روستایی استان هرمزگان ۳۰۵ سایت توسط همراه اول به فناوری های ۳G و ۴G ارتقا پیدا کرده اند که حدود ۵۸ درصد سایت ها را شامل می شود. همین طور از ۲۵ سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد ۱۳ سایت به فناوری ۳G و ۴G مجهز شده اند که حدود ۵۲ درصد سایت هاست. طبق آخرین آمار انتشار یافته توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول حدود ۴۵ هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است. همین طور اپراتور اول بیش از ۸۲ هزار کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی کشور را تحت پوشش قرار داده که از مجموع جاده های تحت پوشش اپراتورهای رقیب بیشتر است. همراه اول ضمن ارائه آخرین فناوری های تلفن همراه همچون ۵G و سرویسهای قابل ارائه بر بستر آن در کشور، با شعار تحقق رؤیای دیجیتال، توسعه روستایی و توجه ویژه به مناطق محروم را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است.


منبع:

1399/12/20
18:09:23
0.0 / 5
1044
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار