تعمیرگاه ستفیکس

استقامت از عكس خانوادگی خود رونمایی نمود

استقامت از عكس خانوادگی خود رونمایی نمود

به گزارش تعمیرکار مریخ نورد ˮاستقامتˮ ناسا یک عکس خانوادگی از مریخ نوردهای دیگر همراه خود دارد که حالا برای نخستین بار عکس آنرا از مریخ به زمین ارسال کرده است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) ناسا در کنار تجهیزات پیشرفته خود دارای یک پلاک منقش به شمایلی از خواهران و برادران مریخ نورد خود است که پیش از وی پا به سیاره سرخ گذاشته اند.
از زمان فرود "استقامت" در مریخ در تاریخ ۱۸ فوریه تاکنون، ناسا هزاران عکس گرفته شده توسط این مریخ نورد را به اشتراک گذاشته است و حالا عکسی انتشار یافته که اگر به دقت نگاه نماییم، یک پلاک را می بینیم که در قسمت بالای بدنه "استقامت" پیچ شده است. این پلاک منقش به شمایلی از مریخ نوردهای گذشته و همینطور خود "استقامت" است که تابحال با موفقیت به سطح مریخ رسیده اند.
در این پلاک از چپ به راست ابتدا با تصویر نخستین بالگرد فرازمینی معروف به "نبوغ"(Ingenuity) مواجه می شویم که همراه "استقامت" به مریخ فرستاده شده تا تبدیل به اولین هواگردی شود که خارج از سیاره زمین به پرواز درمی آید و سپس به ترتیب فرود آمدن روی مریخ شاهد تصویر مریخ نوردهای "سوجورنر"(Sojourner)، "اسپیریت"(Spirit)، "آپورچونیتی یا فرصت"(Opportunity)، "کیوراسیتی یا کنجکاوی"(Curiosity) و "پرسیویرنس یا استقامت"(Perseverance) هستیم که به ترتیب در سالهای ۱۹۹۷، ۲۰۰۴، ۲۰۱۲ و ۲۰۲۱ روی سطح سیاره سرخ فرود آمده اند.
پس از مشاهده این عکس خانوادگی توسط مردم، دکتر "موگگا کوپر" مهندس ناسا عکسی از این پلاک را پیش از ترک زمین به اشتراک گذاشت و نوشت: برای کسانی که می خواهند بدانند آیا این پلاک از نظر بیولوژیکی تمیز شده است؛ بله ضدعفونی شده است.


در حالیکه این حواشی به سفر "استقامت" جذابیت بخشیده است، اما کار اصلی آن یافتن نشانه هایی از حسات میکروبی باستانی در مریخ است.
ناسا طی چند هفته آینده می خواهد این مریخ نورد را در یک آزمایش کوتاه رانندگی پیش از کاوش بیشتر در دهانه "جیزرو"(Jezero) بیازماید. "استقامت" هنگامی که مکانی امیدوار کننده برای حفاری پیدا کند، آغاز به جمع آوری نمونه های خاک و سنگ مریخ خواهد نمود.1399/12/10
22:43:07
0.0 / 5
1050
تگهای خبر: مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار