تعمیرگاه ستفیکس

تحقیق درباره بیماری آرتروز در فضا

تحقیق درباره بیماری آرتروز در فضا

بخش تحقیقات ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در توییتر تصویر جدیدی از ˮکیت روبینزˮ(Kate Rubins) فضانورد ناسا و مهندس پرواز مأموریت ˮاکسپدیشن ۶۴ˮ منتشر نموده است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، در تصویر جدید که انتشار یافته، کیت روبینز در حال انجام آزمایش جذاب دیگری است. در زمین هیچ داروی اصلاح کننده بیماری برای بیماری آرتروز وجود ندارد. حال فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در فضا در حال انجام مطالعه ای هستند که می تواند به کشف چنین درمانی منجر شود.
آرتروز بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می شود. به این بیماری، ساییدگی مفصل، ورم مفاصل و استخوان ها و آماس مفصلی استخوانی هم گفته می شود.
آزمایش مذکور "بررسی سیستم میکروفیزیولوژیکی غضروف، استخوان و غشاء زلالی با استفاده از پلت فرم چند منظوره جی"(MVP Cell-۰۶) نام دارد و محققان با استفاده از آن یک مدل بیولوژیکی جهت بررسی اثرات پرواز فضایی بر بیماری اسکلتی - عضلانی ایجاد می کنند. صدمه دیدگی مفصلی امکان دارد بعد از از دست دادن غضروف و استخوان به یک بیماری التهاب مفصل یا آرتریت که این بیماری "آرتروز بعد از سانحه"(post-traumatic osteoarthritis) نامیده می شود، منجر شود. این تحقیقات می تواند به توسعه داروهایی برای پیشگیری از پیشرفت این بیماری منجر شود.
منبع:

1399/10/14
19:19:11
0.0 / 5
1027
تگهای خبر: مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار