تعمیرگاه ستفیکس

آزمایش تشخیص كروناویروس در انتظار تایید سازمان غذا و دارو

آزمایش تشخیص كروناویروس در انتظار تایید سازمان غذا و دارو

به گزارش تعمیركار یك استارتاپ انگلیسی، آزمایش جدیدی را برای تشخیص مبتلا شدن به كروناویروس ابداع كرده كه ساده تر و كم هزینه تر از آزمایش های دیگر است.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، با گسترش مبتلا شدن به كروناویروس در سراسر جهان، احتیاج به آزمایش های سریع و ساده، به شدت احساس می شود.
یك استارتاپ انگلیسی، در حال كار كردن روی آزمایشی است كه می تواند نتایج را طی نیم ساعت عرضه نماید. این استارتاپ معروف به "E25Bio"، روش آزمایشی خویش را بر اساس یكی از پژوهش های دانشگاه "ام.آی. تی" (MIT) ابداع كرده است و می خواهد آنرا برای تایید به "سازمان غذا و دارو" (FDA) بفرستد.
علاوه بر پژوهشگران دانشگاه ام.آی. تی، چندین گروه پژوهشی دیگر هم روی پروژه هایی كار می كنند كه می توانند به امكان درك نحوه انتقال ویروس و جلوگیری از آن منجر شوند.
پژوهشگران این پروژه در چندین سال گذشته، بر ابداع آزمایش های تشخیصی تمركز كردند كه عملكردی شبیه به آزمایش حاملگی داشته باشند و بتوانند پروتئین های ویروسی را تشخیص دهند. پژوهشگران از این روش ها، برای ابداع آزمایش هایی استفاده كردند كه امكان تشخیص بیماری هایی مانند ابولا را فراهم نمایند. این آزمایش ها، به بررسی پادتن هایی می پردازند كه به پروتئین های ویروسی خاصی متصل می شوند.
پژوهشگران امیدوار هستند كه این آزمایش جدید بتواند كارآیی لازم را در تشخیص نشانه های مبتلا شدن به كروناویروس داشته باشد. در صورتیكه سازمان غذا و دارو این آزمایش جدید را تایید كند، E25Bio می تواند به بررسی بیماران با این روش بپردازد. بدین ترتیب گام بعدی پژوهشگران، آغاز آزمایش های بالینی خواهد بود.
یكی از مزایای این آزمایش جدید، این است كه می توان آنرا به آسانی و با هزینه كم برای شمار قابل توجهی از بیماران به كار برد.1398/12/24
14:18:27
5.0 / 5
3660
تگهای خبر: تشخیص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار