تعمیرگاه ستفیکس

تسلا اولین وانت برقی ضد گلوله را معرفی كرد بعلاوه فیلم

تسلا اولین وانت برقی ضد گلوله را معرفی كرد بعلاوه فیلم

تعمیركار تسلا اولین وانت برقی ضد گلوله را معرفی كرد+ فیلم


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا وبه نقل از سی. ان. بی. سی، تسلا شب گذشته از نخستین وانت الكتریكی خود موسوم به سایبرتراك رونمایی نمود. قیمت این وانت الكتریكی جذاب از ۳۹ هزار و ۹۰۰ دلار آغاز می شود و در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.
شب گذشته ایلان ماسك بار دیگر طرفداران خودرا شگفت زده كرد و برای اولین بار از وانت الكتریكی خود كه طراحی آن فوق العاده تعجب آور است، رونمایی نمود.
سایبرتراك، ششمین خودرو تسلا از زمان تأسیس این شركت در سال ۲۰۰۳ است. این خودرو میتواند رقیب سرسختی برای تراك فورد سری-اف (Ford F-Series) كه بیشتر از ۴۰ سال در ایالات متحده پرفروش ترین وانت بوده است و وانت "شورلت سیلورادو" ( Chevrolet Silverado) شركت آمریكایی شورلت باشد.
در این رویداد كه روز پنجشنبه برگزار شد، ایلان ماسك، "فرانز ون هولژوآسن" (Franz Von Holzhausen) طراح اصلی خودرو های تسلا را معرفی نمود و از وی خواست آزمایشاتی را بر روی خودرو انجام دهد.


به منظور تست تحمل ضربه، طراح این خودرو یك چكش بزرگ برداشت و به بدنه خودرو ضربه زد و از آن طرف نیز یك توپ فلزی به سمت پنجره كناری سایبرتراك پرتاب كرد. در كمال تعجب این توپ فلزی از شیشه عبور نكرد. قبل از این، ماسك ادعا كرده بود كه این وانت در مقابل یك اسلحه دستی ۹ میلی متری ضد گلوله است. سایبرتراك قیمت پایین دارای یك موتور متحرك و دیفرانسیل عقب خودرو (rear wheel drive) است و با هر بارشارژ قادر به درنوردیدن مسافتی حدود ۲۵۰ مایل (۴۰۲، ۳۳۶ كیلومتر) است.


نسخه بالاتر این خودرو مجهز به دو موتور متحرك است و قیمت آن ۴۹ هزارو ۹۰۰ دلار است و با هر بار شارژ قادر به درنوردیدن مسافتی در حدود ۳۰۰ مایل (۴۸۲، ۸۰۳ كیلومتر)است.
نسخه سه موتوره این خودرو نیز با هر بار شارژ قادر به درنوردیدن مسافتی در حدود ۵۰۰ مایل (۸۰۴، ۶۷۲ كیلومتر)است و قیمت آن ۶۹ هزار و ۹۰۰ دلار است.
این شركت اعلام نمود بنابر برنامه ریزی ها عرضه این خودرو در اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.


تمام نسخه های این وانت مجهز به سیستم استاندارد"تسلا اوتوپایلت" می باشند. سیستم پیشرفته دستیار راننده تسلا كه "تسلا اوتوپایلت"(Tesla Autopilot) نام دارد، تابحال قابلیت تشخیص سایر خودرو ها در جاده را داشته است. ولی تشخیص خودرو تنها نكته ای نیست كه یك راننده باید نگران آن باشد. در جاده ها، مخروط های راهنمایی و رانندگی هم وجود دارند كه می توانند حواس راننده را پرت كنند و منجر به بروز حادثه شوند. بنا بر این شركت تسلا قابلیت جدیدی را برای دستیار "تسلا اوتوپایلت" فراهم نموده و این دستیار رانندگی از این پس قادر می باشد وجود این مخروط ها در جاده را هم تشخیص دهد.
با بروزرسانی اوتوپایلت، خودرو های برقی تسلا می توانند وجود این مخروط ها را نمایش دهد. اگر راننده خودرو تسلا از سیستم مسیریابی در سیستم اوتوپایلت استفاده نماید، خودرو مسیر خودرا تغییر می دهد تا از برخورد به مخروط ها جلوگیری كند. گرچه كه افزودن این خاصیت گامی مهم برای تسلا است، ولی این شركت خودروسازی بزرگ می خواهد سیستم دستیار رانندگی خودرا به نحوی پیشرفته كند كه هرگونه شیئی در جاده را شناسایی كند. افزودن این تغییرات موجب می شود كه رانندگان تسلا در آینده بدون دست رانندگی كنند.


ماسك اظهار داشت كه سایبرتراك نسخه قیمت پایین تك موتوره می تواند در كمتر از ۶.۵ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۶۰ مایل در ساعت (۹۶، ۵۶۰۶ كیلومتر) برسد. سایبرتراك نسخه دو موتوره می تواند در ۴.۵ ثانیه به این سرعت برسد و سایبرتراك سه موتوره نیز می تواند در ۲.۹ ثانیه به این سرعت برسد. ظرفیت بكسل برای نسخه تك موتور این وانت حدود ۷۵۰۰ پوند، موتور دوگانه در حدود ۱۰ هزار پوند و موتور سه گانه حدود ۱۴ هزار پوند است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/09/03
09:48:40
5.0 / 5
4723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار