تعمیرگاه ستفیکس
بر اساس گزارش مركز كنترل و پیشگیری بیماری آمریكا؛

ویپ در همه ایالات آمریكا قربانی گرفته است

ویپ در همه ایالات آمریكا قربانی گرفته است

تعمیركار: گزارش جدید مركز كنترل و پیشگیری بیماری آمریكا نشان داده است كه مشكل ریه ناشی از مصرف ویپ، قربانیانی را در همه ایالات آمریكا به جز آلاسكا به جا گذاشته است.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، تمامی ایالات آمریكا به جز آلاسكا، مبتلاشدن به مشكل ریه ناشی از مصرف ویپ را به "مركز كنترل و پیشگیری بیماری" (CDC) گزارش داده اند. بر طبق این گزارش، تعداد كلی افراد مشكوك و تایید شده، به ۱۴۷۹ نفر رسیده است و ۳۳ نفر نیز جان خودرا در اثر این مشكل از دست داده اند.
مركز كنترل و پیشگیری بیماری آمریكا، تعداد افراد مبتلا را بطور منظم به روزرسانی می كند و اخبار مربوط به گسترش مشكل ریه ناشی از مصرف ویپ را ارائه می دهد. بااینكه بر طبق این گزارش ها، قربانیان ناشی از مصرف ویپ نسب به قربانیان ناشی از مصرف نیكوتین بیشتر است اما پژوهشگران هنوز هیچ مكانیسم یا ماده شیمیایی خاصی را بعنوان عاملی برای این مشكل تایید نكرده اند.
تصور پژوهشگران در ابتدا این بود كه امكان دارد این مشكل، ناشی از مصرف ویپ های غیرمجازی باشد كه حاوی برخی مواد شیمیایی هستند. مركز كنترل و پیشگیری بیماری نیز در مورد مواد مضر ویپ های تقلبی كه از منابع غیر قابل اطمینان خریداری می شوند، آگهی داده بود اما مقیاس این مشكل همچنان رو به گسترش است و فقط به یك ایالت اختصاص ندارد.
این گزارش نشان داده است كه بیشتر قربانیان، در ایالات ایلینوی و كالیفرنیا متمركز شده اند و در هر دو ایالت، بیشتر از ۱۰۰ مورد مبتلاشدن به مشكل ریه ناشی از مصرف ویپ گزارش شده است اما نمی توان با توجه با این آمار گفت ایالاتی همچون كنتاكی یا اورگن كه موارد كمتری در آنها گزارش شده، ایمن هستند برای اینكه امكان دارد كه پایین بودن آمار به سبب تاخیر در گزارش باشد.


كاربران ویپ، معمولا تنگی نفس یا درد سینه را تجربه می كنند و باید حتما تحت نظر پزشك باشند. مركز كنترل و پیشگیری بیماری، پیش تر از مردم خواسته بود تا مصرف ویپ را متوقف كنند و الان نیز این مساله را مطرح كرده كه مصرف ویپ می تواند به مصرف باردیگر سیگار ختم شود. شاید این حرف، كسانی را كه مصرف ویپ را به خاطر توقف مصرف سیگار آغاز نموده بودند، عصبانی كند اما باید اظهار داشت كه مقصر اصلی ماجرا، شركت های سازنده ویپ هستند كه محصولات خودرا بدون آزمایش كافی سفارش كرده اند.
مركز كنترل و پیشگیری بیماری و "سازمان غذا و دارو" (FDA)، همكاری خودرا با مقامات ایالات آمریكا و سازمان های سلامت آغاز نموده اند تا دلیلهای و درمان های احتمالی مشكل ریه ناشی از مصرف ویپ را تشخیص دهند. مهم می باشد كه این آزمایش ها قبل از ارائه مجوز به ویپ صورت بگیرند تا اطمینان كافی از ایمنی آن حاصل شود.
منبع:

1398/07/28
13:04:53
5.0 / 5
4641
تگهای خبر: تشخیص , خرید , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار