تعمیرگاه ستفیکس

یادگیری ماشینی در بین زباله ها!

یادگیری ماشینی در بین زباله ها!

تعمیركار: یك استارتاپ انگلیسی، یك مدل كامپیوتری مبتنی بر یادگیری ماشینی ابداع كرده تا روش های مدیریت پسماند و تفكیك زباله را بهبود ببخشد.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، یك استارتاپ انگلیسی موسوم به "گری پاروت" (Greyparrot) می خواهد مدیریت پسماند را بهبود ببخشد. این شركت، از بینش كامپیوتری بهره برده تا مدیریت پسماند را به صورت كارآمدتر و در مراحل متفاوتی انجام دهد.
گری پاروت، فناوری یادگیری ماشینی را با تصاویری از انواع متفاوت زباله به كار گرفته تا یك مدل كامپیوتری را برای تشخیص شیشه، كاغذ، مقوا، روزنامه، قوطی ها و پلاستیك های گوناگون آموزش دهد. این شركت، از یك دوربین ساده استفاده می نماید كه با كامپیوتر ادغام شده و می تواند نوع زباله را در كسری از ثانیه شناسایی كند.


این نوع از فناوری می تواند در موارد گوناگونی به كار برود، اما بنظر می رسد نقش آن در كارخانه های مدیریت پسماند، بسیار امیدواركننده است. كارخانه های مدیریت پسماند معمولا برای طبقه بندی زباله ها، ماشین های بسیاری را به كار می برند كه زباله های كوچك و بزرگ، فلزات و زباله ها را از هم تفكیك می كنند؛ اما خیلی از این ماشین ها در مراحل پایانی پروسه تفكیك، به نیروی انسانی نیاز دارند.
از آنجائیكه با چنین روش هایی نمی توان زباله ها را با دقت صد در صد جدا كرد، انسان ها مجبور هستند كه تا حد امكان به زباله ها نزدیك شوند. كارخانه های مدیریت پسماند معمولا برای انتقال زباله ها، لوله های بزرگی را به كار می برند؛ اما این لوله ها در خیلی از موارد، از ایمنی كافی برخوردار نیستند.
گری پاروت تلاش می كند با تكنولوژی جدید خود، گامی در بهبود این پروسه بردارد. این مدل مبتنی بر یادگیری ماشینی می تواند زباله ها را ارزیابی كند و اجسامی را كه می توانند به بروز مشكل منجر شوند، تشخیص دهد. در كنار این مدل، از یك ربات نیز استفاده می شود تا زباله های غیر ایمن را به صورت خودكار تفكیك كند.


استارتاپ گری پاروت هم اكنون، تكنولوژی جدید خودرا در انگلستان و كره جنوبی آزمایش می كند و می خواهد در آینده استفاده از آنرا گسترش دهد.
منبع:

1398/07/12
20:21:25
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: تشخیص , تكنولوژی , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار