تعمیرگاه ستفیکس

اپلیكیشن اوبر در صورت احساس ناامنی مسافر، صدای محیط را ضبط می كند

اپلیكیشن اوبر در صورت احساس ناامنی مسافر، صدای محیط را ضبط می كند

به گزارش تعمیركار شركت اوبر به رهبری دارا خسروشاهی بعد از مواجه شدن با موجی از اخبار بد در مورد حوادثی كه بعضی از رانندگان این سرویس تاكسی آنلاین برای كاربران به وجود آورده بودند، خصوصیت جدیدی را در برنامه خود تعبیه كرده كه كاربر به راحتی می تواند در صورت احساس خطر صدای محیط را ضبط كند تا اقدامات لازم از سوی اوبر به سرعت انجام گیرد.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت اوبر(Uber) به تازگی به علت نقص و قصور در فراهم كردن ایمنی مسافران، خصوصاً در مورد مبحث شكایات تجاوز جنسی از جانب رانندگان با انتقادهای قابل توجهی روبرو شده است.
اخیرا گزارش شد كه این شركت به كاركنان خود گفته است كه گزارش های مربوط به حمله و تجاوز را به پلیس فاش نكنند و همین خبر موجی از انتقادات را به سمت اوبر روانه كرد.
حالا این شركت تلاش می كند تا با فراهم كردن خصوصیت آزمایشی امكان ضبط صدا توسط مسافر از تلفن هوشمند خود در صورت احساس خطر و ناامنی در طول سفر، آنرا مستقیما به اوبر بفرستد.
اضافه شدن این خصوصیت ضبط صدا به برنامه اوبر توسط "جین مانچون وونگ" محققی كه مهندسی معكوس را برای یافتن خصوصیت های جدید برنامه های مختلف انجام می دهد و سابقه كشف های دقیقی را در كارنامه دارد، فاش شده است. او این یافته را در توییتر خود اعلام كرد، اما می گوید كه این خصوصیت جدید را آزمایش نكرده است، چونكه وقتی آنرا یافته در حال انجام یك سفر با اوبر بوده است.
اوبر قبلا هم تلاش هایی را برای انجام اقدامات ایمنی مانند خصوصیت "RideCheck" در شرایط اضطراری و درخواست كمك، داشته است.
به نظر می آید این خصوصیت جدید تلاش تازه اوبر در امتداد همین مسیر است تا ابزارهای ایمنی بیشتری را در برنامه خود قرار دهد.
شركت تاكسی آنلاین چینی معروف به "دیدی"(Didi) هم به دنبال اعلام خبر تجاوز و قتل دو مسافر زن، خصوصیت ضبط صدا را به برنامه خود افزوده است.
ازاین رو می توان از این خصوصیت بعنوان یك امكان خوب برای آگاه كردن شركت و پلیس در مواقع اضطرار یاد كرد، جایی كه مسافر احساس خطر می كند و كار بیش از اندازه با گوشی توجه فرد مهاجم را جلب می كند یا اصلا امكان انجام این كار ندارد ولی به راحتی با ارسال صدای محیط و مكالمات خود و راننده می تواند از مهلكه نجات پیدا كند.1398/07/09
14:07:56
5.0 / 5
4667
تگهای خبر: سرویس , شركت , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار