تعمیرگاه ستفیکس
پژوهشگران دانشگاه استنفورد انجام می دهند

درمان بیماری ها با كنترل میكروبیوم بدن

درمان بیماری ها با كنترل میكروبیوم بدن

تعمیركار: پژوهشگران ˮدانشگاه استنفوردˮ قصد دارند با مهار و كنترل میكروبیوم بدن انسان، روش های جدیدی برای درمان بیماری ها عرضه كنند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه استنفورد، پژوهشگران به دنبال ابداع و آزمایش روش های جدیدی هستند تا با كمك آنها میكروبیوم بدن را تحت كنترل درآورند و به درمان بیماری ها بپردازند.
پژوهشگران "دانشگاه استنفورد"(stanford university) تلاش می كنند تا جامعه میكروب های ساكن در بدن را كه به میكروبیوم شهرت دارند، در ابداع درمان های جدیدی برای بیماری های ناتوان كننده به كار ببرند. هدف آنها این است كه با كنترل و تنظیم میكروبیوم بدن، درمان های جدیدی عرضه كنند و آنها را در بررسی های بالینی روی انسان آزمایش نمایند.
"مارك تسیه لاوین"(Marc Tessier-Lavigne)، از پژوهشگران دانشگاه استنفورد اظهار داشت: میكروبیوم، ظرفیت بالایی برای بهبود بخشیدن به درك و درمان بیماری های انسان دارد. پژوهشگران دانشگاه استنفورد، میكروب هایی كه هنگام سلامت و بیماری در بدن انسان سكونت دارند، بررسی می كنند تا پلت فرم هایی برای ابداع درمان های جدید عرضه كنند. این كار پژوهشی می تواند اساسی برای درمان با كمك میكروبیوم باشد و امكان همكاریهای بین رشته ای را در دانشگاه افزایش دهد. بدین ترتیب، اكتشافاتی صورت می گیرند كه برای بیماران سودمند خواهند بود.
هدف پژوهشگران از پروژه كنونی، این است تا باردیگر در مورد نقش میكروبیوم در زندگی ابتدایی فكر كنند و روش های جدیدی برای پیش گیری از بیماری های دوره كودكی عرضه كنند.
این گروه پژوهشی در نظر دارند برای درك بهتر میكروبیوم، تلاش های خودرا بر آنها متمركز كنند و ساختار و ژنتیك آنها را مورد بررسی قرار دهند. هدف آنها در مرحله بعد، مهندسی ژنتیك این موجودات و تبدیل آنها به روش های درمانی است تا بر گروهی از بیماری ها غلبه كنند.تمركز بر درمان ها
خیلی از پژوهش هایی كه هم اكنون در مورد میكروبیوم انجام می شوند، بر بررسی میكروبیوم های روده و پوست انسان تمركز دارند تا بتوانند اكتشافاتی در مورد نقش میكروبیوم در بیماری هایی مانند بیماری التهابی روده، بیماری كبد، بیماری های خودایمن و سرطان انجام دهند.
تابحال پژوهش های كمی برای مهار و تنظیم میكروبیوم یا ژنوم آنها صورت گرفته اند. "جنیفر كوچران"(Jennifer Cochran)، مدیر بخش مهندسی زیستی دانشگاه استنفورد اظهار داشت: ما برای رسیدن به هدف خود، باید از روش های جدید مهندسی ژنتیك استفاده نمائیم و آنها را به صورت درمان های جدیدی ارائه دهیم كه قابل آزمایش شدن روی انسان باشند.
منبع:

1398/05/25
11:15:42
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: تنظیم , سایت , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار