تعمیرگاه ستفیکس

لیست هوشمند در انبارهای فضایی

لیست هوشمند در انبارهای فضایی

تعمیركار: در ماه های اخیر روسكاسموس دستگاهی را به ایستگاه فضایی فرستاد كه لیست هوشمند بار انبارهای ایستگاه به حساب می آید و هر محموله و قطعه یا جعبه، باركد خودرا دارد و بوسیله این دستگاه فضانوردان می توانند به فوریت محل قرار گرفتن آنرا در انبارهای ایستگاه پیدا كنند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا، اقامت طولانی سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی نیازمند رساندن تداركات لازم برای این جمع چند نفره است. آب، غذا، لوازم بهداشتی، وسایل شخصی و غیره.
در كنار نیازمندی های فضانوردان كه در بیشتر موارد تعدادشان به شش نفر می رسد و مسلماً دارای حجم و تنوع قابل توجهی هستند، انجام آزمایش های مختلف علمی، نظافت ایستگاه فضایی، لوازم مورد نیاز برای كارهای مختلف و حتی تفریحات فضانوردان، فهرستی طولانی را بوجود می آورد كه در مواردی به صدها نمونه مختلف می رسد. این مواد و تجهیزات توسط سفینه های باربری بدون سرنشین یا سرنشیندار باید به ایستگاه فضایی رسانده شوند.
در ایستگاه فضایی هم باید هر كدام از آنها در قفسه و انبارهای مخصوص به خودشان قرار گیرند تا در موقع ضروری استفاده شوند.
در نظر بگیرید تنها ناو باربری بدون سرنشین پروگرس در هر مرتبه، باری به وزن بیشتر از دو و نیم تن را با خود به ایستگاه فضایی بین المللی می برد و فضانوردان باید این دفعه را تخلیه و در انباری های ایستگاه بچینند.
به سبب حجم بالای بار و تنوع آن، در ماه های اخیر روسكاسموس دستگاهی را به ایستگاه فضایی فرستاد كه لیست هوشمند بار انبارهای ایستگاه به حساب می آید و هر محموله و قطعه یا جعبه، باركد خودرا دارد و بوسیله این دستگاه فضانوردان می توانند به فوریت محل قرار گرفتن آنرا در انبارهای ایستگاه پیدا كنند. اما در هر حال قسمت هایی از ایستگاه فضایی بین المللی، همیشه به محل نگهداری مواد و وسایل اختصاص دارد تا پراكنده نباشند و دست و پاگیر نشوند.
منبع:

1398/03/02
19:44:11
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار