تعمیرگاه ستفیکس

اقتصاد آمریکا منقبض شد

اقتصاد آمریکا منقبض شد

به گزارش تعمیرکار، تولیدات ایالات متحده در ماه ژوئن برای سومین ماه متوالی منقبض شد و معیاری از قیمت های پرداختی کارخانه ها برای نهاده ها در بین تقاضای ضعیف برای کالاها به پایین ترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسید که نشان داده است تورم می تواند به کاهش خود ادامه دهد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، موسسه مدیریت عرضه اعلام نمود که شاخص مدیران خرید تولیدی آن در ماه گذشته از ۴۸.۷ در ماه می به ۴۸.۵ کاسته شده است. شاخص مدیران خرید بالای ۵۰ نشان دهنده رشد در قسمت تولید است که ۱۰.۳ درصد از اقتصاد را تشکیل می دهد.
اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیشبینی کرده بودند که شاخص مدیران خرید به ۴۹.۱ برسد. تولید به علت افزایش نرخ بهره و کاهش تقاضا برای کالاها تحت فشار است.
داده های دولتی در هفته گذشته نشان داد که تولید با نرخ سالانه ۴.۳ درصد در سه ماهه اول کاسته شده است که بیشتر این کاهش ناشی از کالاهای تولیدی طولانی مدت است.
فدرال رزرو از جولای گذشته نرخ بهره یک شبه خویش را در محدوده فعلی ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد حفظ نموده است. فدرال رزرو از سال ۲۰۲۲ نرخ بهره خویش را ۵۲۵ واحد افزایش داده است تا تورم را مهار کند.
طبق گزارش رویترز، تولید در کارخانه ها برای نخستین بار از فوریه کاهش پیدا کرد. زیرشاخص تولید از ۵۰.۲ در ماه می به ۴۸.۵ کاهش پیدا کرد.
کل بازار کار به تدریج درحال سرد شدن است. طبق نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، دولت احیانا روز جمعه گزارش می دهد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه ژوئن بعد از افزایش ۲۷۲ هزار شغلی در ماه می، ۱۹۵ هزار شغل افزایش پیدا کرده است. نرخ بیکاری بدون تغییر ۴ درصد پیشبینی می شود.
منبع:

1403/04/13
10:21:35
5.0 / 5
390
تگهای خبر: خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار