تعمیرگاه ستفیکس
در مجمع عمومی عادی سالیانه تصویب شد؛

تقسیم سود ۳۱۲۵ ریالی برای هر سهم همراه اول

تقسیم سود ۳۱۲۵ ریالی برای هر سهم همراه اول

تعمیركار: در نهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول، سود تقسیمی برای هر سهم ۳.۱۲۵ ریال اعلام گردید.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر و به نقل از اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، نهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول بامداد روز یكشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور بیشتر از ۹۴ درصد سهامداران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو اجرا شد.
سود ۳۱۲۵ ریالی هر سهم همراه اول
مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول با ریاست مهدی اخوان بهابادی رئیس هیأت مدیره همراه اول شروع شد.
در این مراسم سپس سخنان رئیس مجمع و مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران؛ درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.
در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیأت رئیسه، با توزیع سود ۳۱۲۵ ریالی بابت هر سهم موافقت و مقرر شد سود سهامداران حقیقی از ۲۵ اردیبهشت واریز شود.
همچنین درباره میزان پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد. بر این اساس مقرر شد پاداش اعضای حقوقی هیأت مدیره بدون تغییر و همچون سال قبل باشد.
گزارش عملكرد هیأت مدیره
در این مراسم، حمید فرهنگ مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران، گزارش جامعی از عملكرد سال ۱۳۹۷ شركت به مجمع سهامداران ارائه نمود.
فرهنگ ضمن تبریك به مناسبت ماه مبارك رمضان و یادآوری اینكه سال ۱۳۹۸ سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، گفت: در همین ابتدای سال جدید توانستیم گام بلندی در پشتیبانی از تولید سیمكارت های داخلی برداریم كه امیدواریم اقدامی درخورِ نام سال باشد.
مدیر عامل همراه اول با اشاره به اینكه امید است كه در این سال با حمایت همكاران همراه اولی و سهامداران، بتوانیم سهمی در تحقق این شعار ایفا نماییم، به نمایش گزارش عملكرد سال مالی قبل پرداخت و اظهار داشت: همراه اول توانست با دو پله صعود به نسبت سال ۹۶، به جایگاه ۱۷ دنیا از نظر تعداد مشتركان برسد.
وی اشاره كرد: همراه اول در سال ۱۳۹۷ با جذب بیشتر از ۸.۳ میلیون مشترك جدید به سهم بازار ۶۰.۱ درصد دست یافت و توانست ضمن توسعه كمی و كیفی شبكه ارتباطی و افزایش سهم ترافیك در نسل ۴(LTE) به ۶۰ درصد و ثبت ركورد ۵۴۱۹ ترابایت مصرف روزانه دیتا بدون در نظر گرفتن ترافیك TD-LTE مبین نت، برتری خودرا در بازار رقابتی همچنان حفظ كند.
مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران با اشاره به فروش حدود ۱۱۰ میلیون سیمكارت تاكنون، درباره مشتركان نسل های جدید ارتباطی این اپراتور ابراز كرد: حدود ۱۲.۱ میلیون مشترك G۴ و ۱۶.۱ میلیون مشترك G۳ در شبكه داریم.
وی با تاكید بر داشتن جایگاه بزرگترین شبكه پهن باند كشور با ۳۲ میلیون مشترك دیتای در بازه زمانی سه ماهه، تصریح كرد: هم اكنون با ۱۹۷۰۰ سایت G۴، ۲۰۸۰۰ سایت G۳ و ۳۱۱۰۰ سایت G۲ پوشش شهرهای كشور را به ۱۰۰ درصد رسانده ایم و ضریب نفوذ LTE در شبكه همراه اول ۴۱ درصد و سهم ترافیك LTE باز ۶۰ درصد است.
افزایش میزان پهنای باند فركانسی همراه اول
فرهنگ افزود: همین طور توانستیم ۵۷۰ سایت پهن باند را روی فیبرنوری اجرایی نماییم و ظرفیت IPBB به ۱۸۹۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید كه ۳.۱ برابر رشد به نسبت سال ۱۳۹۶ نشان داده است.
مدیر عامل همراه اول از دو اقدام مهم در امتداد افزایش ظرفیت پهنای باند شبكه آگاهی داد و عنوان كرد: سال قبل روی باند فركانسی ۱۸۰۰ به میزان ۵ و ۷.۵ مگاهرتز به ترتیب به استان ها و تهران اختصاص دادیم و همین طور روی باند ۲۶۰۰ باز افزایش ظرفیتی ۵ مگاهرتزی را داشتیم كه در نتیجه سرعت دیتای همراه اول رشد و بهبود قابل توجهی داشت.
فرهنگ از نمایش ۵۰ محصول و خدمت در سال قبل آگاهی داد و تصریح كرد: علاوه بر اینكه هر هفته یك محصول و خدمت را نمایش دادیم، بیشتر از ۱۵۰۰ سرویس در حوزه خدمات ارزش افزوده پهن باند تعریف و نمایش كردیم.
افزایش خدمت رسانی به روستاییان
وی اشاره ای به خدمات USO و WLL روستایی باز داشت و بیان كرد: در این بخش توانستیم ۳۵۷۰ سایت و ۲۵ دستگاه BSC از شبكه WLL را به شبكه همراه اول برگردانیم و توزیع بیشتر از ۵۰۰ هزار سیمكارت روستایی داشته باشیم.
فرهنگ تصریح كرد: رویكرد جدید همره اول تعامل حداكثری با ذی نفعان به منظور برخورداری آحاد مردم از خدمات توسعه یافته و ثمین ارتباطی است و بر این اساس ادغام شبكه WLL در دستور كار قرار گرفت و هم در این راستا سرویس رومینگ ملی به روی اپراتورهای داخلی گشوده شد تا مشتركان اپراتورهای رقیب باز از شبكه گسترده همراه اول بهره مند شوند.
كسب رتبه نخست شفافیت اطلاعات
مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران با اشاره به اینكه رتبه اول شفافیت مالی بین ۳۰۳ شركت پذیرفته شده در بورس را داریم، اذعان كرد: همراه اول در سال ۱۳۹۷ توانست علاوه بر پوشش ۱۰۰ درصدی سود پیش بینی شده برای هر سهم، از نظر شفافیت اطلاعات رتبه نخست را بین شركت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران كسب كند؛ همین طور در رتبه بندی ۱۰۰ شركت برتر ایران باز موفق شد رتبه ۳ بیشترین سودآوری، رتبه ۱۴ بیشترین درآمد و رتبه ۸ بالاترین ارزش افزوده را از آن خود كند.
وی با تشریح دستاوردهای مالی همراه اول اظهار نمود: درآمد عملیاتی شركت اصلی با ۲۱ درصد رشد به ۱۴۰، ۴۰۲ میلیارد ریال و سود خالص شركت هم با ۹ درصد افزایش به ۳۴، ۲۲۴ میلیارد ریال رسید؛ این در شرایطی است كه سود خالص تلفیقی گروه و درآمد عملیاتی تلفیقی باز به ترتیب ۲۱ و ۲۲ درصد رشد داشتند.
فرهنگ همین طور هزینه های سرمایه ای در سال ۱۳۹۷ را ۲۹، ۵۵۰ میلیارد ریال عنوان نمود.
اجرای یكی از بزرگترین پروژه های بخش فناوری كشور
مدیر عامل همراه اول از طریق اندازی سیستم یكپارچه مدیریت ارتباط با مشتری و صورتحساب (CRM-CBS) هم بعنوان دستاوردی برای این اپراتور یاد كرد و اظهار داشت: به دنبال اجرای این پروژه كه یكی از بزرگترین پروژه های بخش فناوری اطلاعات كشور قلمداد می شود، علاوه بر ایجاد ظرفیت های جدید، امكان نمایش سرویس های متنوع به مشتركان انبوه و سازمانی برقرار شد.
وی در ادامه سخنانش از برنامه ۵ ساله راهبرد همراه اول كه با نام «منظومه» در حال اجراست، یاد كرد و اظهار داشت: این برنامه متمركز بر توسعه زیرساخت های ارتباطی مبتنی بر آخرین تكنولوژی و ایجاد كسب و كارهای نوآورانه است و برآنیم تا از رهگذر اجرای این برنامه، نقشی تعیین كننده در گسترش خدمات دولت الكترونیك و سرویس های دیجیتال در كشور ایفا نماییم.
فرهنگ افزود: در این برنامه چشم انداز شركت، تثبیت جایگاه همراه اول بعنوان یكی از رهبران بازار ICT منطقه با نمایش خدمات و راهكارهای هوشمند برای توانمندسازی اكوسیستم دیجیتال تعیین شده است.
مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران همین طور با اشاره به جایگاه این برنامه ۵ ساله اشاره كرد: در امتداد اجرای این برنامه سه سطح (فاز) را در نظر گرفته ایم كه بخش هسته به «كسب و كار اصلی» اپراتور اشاره دارد و بعنوان Core شناخته می شود.
وی افزود: با عنایت به اینكه در نظر داریم در افق ۱۴۰۱ به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد برسیم، پس نیازمند تعریف سطح نزدیك هسته (Near core) بودیم كه نمایش خدمات سازمانی، اینترنت اشیا و نمایش خدمات مدیریت شده شركت را شامل می شود.
فرهنگ همین طور اظهار داشت: اما در سطح سوم كه با عنوان Beyond core شناخته می شود، به دنبال سرمایه گذاری در شركت های دیجیتال و تبدیل شدن به بازیگر مهمی در عرصه سرمایه گذاری های خطرپذیر هستیم تا در نهایت بتوانیم درآمد پیش بینی شده را محقق سازیم.
همكاری مشترك با اپراتور رقیب در عین رقابت
همچنین در این مراسم مهدی اخوان بهابادی رئیس هیأت مدیره همراه اول با اشاره به اینكه برنامه استراتژی تدوین شده برای شركت ارتباطات سیار ایران تفاوت چشم گیری با برنامه های قبلی دارد، اظهار نمود: به علت ماهیت تكنولوژی و سرعت بالای تغییر و تحولات در این حوزه، ملزم به تدوین برنامه ای در این زمینه بودیم.
اخوان افزود: هدف گذاری كرده ایم در پنج سال آینده حضوری جدی در فضای دیجیتال كشور داشته باشیم و جزو رهبران منطقه ای حوزه ICT باشیم.
وی یكی از استراتژی های جدید همراه اول را همكاری با اپراتورهای رقیب دانست و بیان كرد: شاید این مساله دور از ذهن به نظر برسد، اما در سال گذشته، نشان دادیم كه دو اپراتور در عین رقابت، می توانند در امتداد حصول منافع مشترك، همكاری هایی را باز با هم داشته باشند.
وی تصریح كرد: امسال باز همسو با شعار «رونق تولید»، روند پشتیبانی از كسب و كارهای ایرانی را با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد تا جایگاه كنونی همراه اول كه دارنده «رتبه اول پشتیبانی از كسب و كارهای ایرانی» است را حفظ نماییم.


منبع:

1398/02/16
14:52:21
5.0 / 5
5163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار