تعمیرگاه ستفیکس
پژوهشگران كره ای ابداع كردند

ساخت سنسورهای پاستیلی برای سنجش نحوه جویدن كودكان!

ساخت سنسورهای پاستیلی برای سنجش نحوه جویدن كودكان!

تعمیركار: پژوهشگران كره ای قصد دارند با استفاده از پاستیل، حسگرهایی ابداع كنند كه به بررسی نحوه جویدن كمك می نماید.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از لوگان اسپیس، مهندسان الكترونیك قصد دارند جهت بررسی نحوه جویدن كودكان، یك خوراكی جالب عرضه كنند. ایده آنها این است كه با استفاده از پاستیل های خرسی، نوعی ابزار پزشكی ارزان قیمت ابداع كنند كه بتواند فشار اعمال شده توسط دندان را اندازه بگیرد و نشانه های رشد كودك را مشخص نماید.
"دونگهیون لی"(Donghyun Lee) و "بیلی چواهو" (Beelee Chuawho)، پژوهشگران "دانشگاه كره" (KU) باور دارند كه این ایده، كارآمد خواهد بود برای اینكه ابزار متداول پزشكی اغلب هم برای كودكان و هم برای كودكان، آزار دهنده هستند.


لی در این باره اظهار داشت: ما در این پژوهش، كاربرد پاستیلهای خرسی را برای تشخیص نحوه جویدن نشان داده ایم. در این پژوهش، از پاستیل خرسی بعنوان مبدل استفاده شده و نیروی جویدن آرواره انسان باز با مقاومت الكتریكی سنجیده شده است. ما توانسته ایم كاربرد بالینی این سنسور را با استفاده از سه بیمار انسان اثبات نماییم. تركیب پاستیل و امكانات تشخیصی در این پژوهش، می تواند گام بزرگی برای ابداع ابزار كم هزینه با قابلیت خواركی باشد كه جهت استفاده در كشورهای در حال توسعه، مناسب هستند و ضایعات پزشكی كمتری را باز به همراه دارند.
منبع:

1398/02/08
11:25:37
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: تشخیص , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار