تعمیرگاه ستفیکس

استقبال نیویورکی ها از سطل های زباله رباتیک

استقبال نیویورکی ها از سطل های زباله رباتیک

تعمیرکار: کارشناسان می گویند شهروندان نیویورکی تا حالا واکنش مثبتی به سطل های زباله هوشمند داشته اند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، چندین سطل زباله در شهر نیویورک به سطل های زباله رباتیک تبدیل گشته اند و شهروندان این شهر از آنها استقبال کرده اند.
این ربات های جدید محصول تلاش چند دانشجو از دانشگاه کرنل هستند که با کمک دوربینی که در هر سطل نصب شده است، آنها را ازراه دور کنترل می کنند.
وِندی جو، دانشیار دانشگاه کرنل می گوید: در بیشتر موارد، مردم از دیدن آنها هیجان زده هستند.
پژوهشگران گزارش دادند که رهگذران حتی به سمت این سطل ها دست تکان می دهند و آنها را صدا می زنند تا به آنها نزدیک تر شوند و زباله ها را ببلعند.


تعدادی از مردم حتی تا آنجا پیش رفتند که این سطل ها را با عنوان «رفیق» خطاب می کنند و کارشان را تحسین می کنند.
کارشناسان می گویند، این سطل های رباتیک می توانند تأثیر مثبتی بر همه کسانی که با آنها در تماس هستند، داشته باشند.
فیونا کارول، از دانشکده فناوری دانشگاه کاردیف که در این مطالعه شرکت نداشته می گوید که این سطل های رباتیک جدید می توانند توجه و علاقه اولیه مردم را به خود جلب کنند و بطور بالقوه منجر به افزایش مشارکت در تلاش ها برای کاهش تولید و پخش زباله در سطح شهر شوند.
موژان غفوریان، یکی از مدیران لابراتوار رباتیک اجتماعی و هوشمند دانشگاه واترلو که در این مطالعه شرکت نداشته نیز می گوید: انسان سازی ربات ها برای انسان بسیار رایج است. خیلی از افراد ربات خودرا جاروبرقی می نامند و رفتار آنها را از روی الگوهای نظافت شان تفسیر می کنند، در این صورت نزدیک شدن ربات به افراد و حرکات خاص آن می تواند یکی از دلایلی باشد که ممکنست رفتارهایی شبیه به انسان به آن نسبت دهیم.
با این وجود، وندی جو گزارش داد که مواردی نیز وجود دارد که رهگذران به شدت به این سطل ها واکنش نشان می دهند و با پاهای خود این ربات ها را هل می دهند و آنها را آزار و اذیت می کنند.
وی ادامه داد: البته ممکنست که تعدادی از این پرخاشگری ها و نگرانی ها در مورد دوربین های روی این ربات ها با احساسات مردم نسبت به رفتار مقامات مسئول در شهر نیویورک ارتباط داشته باشد.
در هر صورت بنظر می رسد این سطل های رباتیک برای ماندن آمده اند و اغلب مردم از حضور آنها خوشحال هستند.
منبع:

1402/05/16
10:13:43
5.0 / 5
177
تگهای خبر: برقی , ربات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار