تعمیرگاه ستفیکس

عرضه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه

عرضه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه

به گزارش تعمیرکار، استفاده از گوشی هوشمند برای افرادی که نابینا هستند، دشوار می باشد اما خوشبختانه شرکت «Hable One» چاره ای برای آن پیدا کرده است که این وسیله کار با گوشی را برای این دسته از افراد آسان تر می کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، راه حل آنها توسعه یک صفحه کلید کوچک گوشی هوشمند با عملکردهای مختلف برای افراد نابینا و کم بینا است. سایت «آی او» اخیرا با یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام «آیوشمن تالوار» در اینباره صحبت کرده است.
Hable One چیست؟ ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One عرضه می دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل از راه دور است که می توانید با استفاده از بلوتوث با دستگاههای تلفن همراه خود جفت کنید. جهت استفاده از آن، باید در ۱۰ متری دستگاه باشید تا دستگاه با دستگاههای تلفن همراه جفت شده باشد. این می تواند در فضای باز هم باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبوردها است، اما دکمه ها متفاوت هستند. با Hable One می توانید تایپ کرده و حرکت کنید. بدین سان می توانید برای مثال برنامه ها را باز کنید. تایپ با صحبت کردن با دستگاه انجام می شود: سپس به صورت خودکار آنچه شما می گویید تایپ می کند. ما همینطور صفحه کلید بریل را به دستگاه اضافه کردیم. اما در عمل فقط حدود ۱۰ درصد از کاربران از این استفاده می نمایند. به نظر می آید یادگیری خط بریل دشوار است و به طور عمده چیزی است که نسل های قدیمی از آن استفاده می نمایند.
هدف شما چیست؟ هدف ما اینست که افراد دارای معلولیت را باردیگر به استفاده از فناوری نزدیک نماییم. هم اکنون ما به طور عمده روی افراد نابینا تمرکز می نماییم، اما در آینده می خواهیم سایر معلولان را هدف قرار دهیم. ما علاوه بر صفحه کلید خود، به افراد نابینا و کم بینا هم آموزش می دهیم. آنها در این آموزش ها نحوه ی استفاده از گوشیهای هوشمند و کامپیوتر خویش را یاد می گیرند. افراد نابینا و کم بینا می توانند همیشه برای اطلاعات بیشتر به شرکت ما رجوع کنند. ما همینطور فکر می نماییم مهم می باشد که ما بعنوان یک شرکت برای دوستان و خانواده معلولان ارزش قائل شویم. اگر ما هم به آنها کمک نماییم، به نفع نابینایان خواهد بود. ما می خواهیم جامعه ای جهانی بسازیم تا در نهایت نابینایان و کم بینایان بتوانند مستقل در آن زندگی کنند.
Hable One چگونه به وجود آمد؟ من در یک رویداد دو روزه در هند برای حل مشکلات اجتماعی شرکت کردم. پدربزرگ خودم نابینا است. من با نابینایان بیشتری در مورد مشکلاتی که با آن روبرو بودند صحبت کردم. متوجه شدم که آنها یک کیبورد می خواهند تا بتوانند باردیگر از تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند. من یک مهندس هستم و به همراه سایر مهندسان می خواستیم مشکل فناوری را برای افراد نابینا و کم بینا حل نماییم. برای این کار با یک موسسه نابینایان همکاری کردیم.
شما از هند به هلند نقل مکان کردید. این امر چه تاثیری بر راه اندازی شرکت شما داشت؟ ما می خواستیم محصول را جذاب نماییم و متوجه شدم که در هلند بهتر از هند عمل می کند. من به هلند نقل مکان کردم چونکه می خواستم در اینجا در زمینه طراحی صنعتی تحصیل کنم. بزودی متوجه شدم که راه اندازی یک شرکت در اینجا بسیار آسان تر از هند است. ازاین رو نمونه های اولیه در کنار تحصیل من در هلند ساخته شد. این کشور فرصت های خوبی دارد. دولت فرصت های زیادی را عرضه می دهد و همینطور دانش زیادی در مورد چگونگی راه اندازی یک تجارت وجود دارد. اگر این شرکت را در کشور دیگری راه اندازی می کردم، مطمئن نیستم که نتیجه چگونه می شد.
کدام مشکل را می خواهید حل کنید؟ من می خواهم آگاهی و دانش افراد در مورد نابینایی را افزایش دهم. حالا خیلی از مردم نمی دانند که اگر نابینا شوند یا کسی که می شناسند نابینا شود، چه باید بکنند. آنها نمی دانند چگونه از فناوری استفاده نمایند و در جامعه مشارکت کنند. ما می خواهیم به افراد نابینا بگوییم شما هنوز یک فرد عادی هستید و هنوز هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.
بزرگترین چالش در حل این مشکل چیست؟ برای حل این مشکل، شرکت ها باید فراگیرتر شوند. بخصوص شرکتهای فعال در صنعت بهداشت و درمان. ازاین رو ما به کمک بیشتری از شرکتهای بزرگ نیاز داریم و می خواهیم با آنها همکاری نماییم. بدین سان افراد نابینا و کم بینا راحتتر ما را پیدا می کنند. ما می خواهیم محصول و آموزش خویش را از راه شرکتهای بزرگ عرضه دهیم. چالش به طور عمده در ایجاد ارتباطات است. هرچه همکاریهای بیشتری انجام دهیم، جامعه فراگیرتر برای نابینایان و کم بینایان خواهد بود.
چرا این کار یک چالش است؟ دستیابی به افراد مناسب دشوار است چونکه بازار بسیار بزرگ شده است و گروه افراد نابینا و کم بینا نسبتاً کوچک هستند. ما برای دستیابی به مخاطبان هدف خود به دسترسی وسیعی نیاز داریم.1401/12/21
11:05:56
5.0 / 5
86
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار