تعمیرگاه ستفیکس

نخستین پرتاب مداری از خاک بریتانیا شکست خورد

نخستین پرتاب مداری از خاک بریتانیا شکست خورد

به گزارش تعمیرکار، پرتاب موشک «لانچر وان» که قرار بود پرتاب فضایی تاریخی بریتانیا باشد، با شکست مواجه گردید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اولین پرتاب فضایی مداری تاریخی بریتانیا از خاک این کشور، شب گذشته بعد از آنکه شرکت «ویرجین اوربیت»(Virgin Orbit) فاش کرد که یک ناهنجاری مانع از رسیدن موشک به مدار شده است، به شکل دراماتیکی شکست خورد.
شرکت متعلق به «سر ریچارد برانسون»(Sir Richard Branson) ابتدا اعلام نمود که در هدف خود برای ارسال ۹ ماهواره به فضا با موشک «لانچر وان»(LauncherOne) موفق بوده است اما حدود ۴۰ دقیقه بعد، این شرکت گفت یک ناهنجاری رخ داده است و توییت خویش را در مورد رسیدن به مدار حذف نمود.
یک هواپیمای فضایی «ویرجین۷۴۷»(Virgin 747) روز دوشنبه از «پایگاه فضایی کورن وال»(Cornwall Spaceport) بلند شد و کمی بیشتر از یک ساعت بعد، «لانچر وان» را پایین انداخت. سپس، موشک با سرعت ۸۰۰۰ مایل در ساعت به سمت فضا پرتاب شد.
با این حال، بعدا مشخص شد که در شبی که قرار بود یک شب مهم برای صنعت فضایی بریتانیا باشد، مشکلی پیش آمده است. ویرجین اوربیت جزئیات بیشتری را در مورد این مشکل عرضه نکرد و تنها اظهار داشت که درحال ارزیابی اطلاعات است.
امید می رفت که این پرتاب به صورت رسمی نشان دهنده ورود بریتانیا به رقابت فضایی بیشتر از ۷۰ سال بعد از تأسیس «برنامه فضایی بریتانیا»(British Space Programme) در سال ۱۹۵۲ باشد.
این مأموریت به آرامی انجام می شد چونکه هواپیمای فضایی ویرجین که «دختر کیهانی»(Cosmic Girl) نامیده می شود، به منطقه پرتاب مورد نظر خود در نزدیکی سواحل جنوبی ایرلند رسید و لانچر وان را در ارتفاع ۳۵ هزار فوتی بالای اقیانوس اطلس مستقر کرد اما بعد از آن، در بین تماشاگرانی که برای دیدن پرتاب تاریخی به صورت حضوری یا از راه پخش زنده ویرجین اوربیت گردهم آمده بودند، سردرگمی به وجود آمد چونکه دختر کیهانی حدود ساعت ۲۳: ۵۵ به وقت گرینویچ به پایگاه فضایی کورن وال بازگشت.
دختر کیهانی

1401/10/20
16:17:20
5.0 / 5
179
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار