تعمیرگاه ستفیکس

خون رسانی به میدان جنگ با کمک پهپادها

خون رسانی به میدان جنگ با کمک پهپادها

تعمیرکار: ارتش آمریکا پهپادها را برای رساندن خون و تجهیزات پزشکی به رزمندگان مجروح در وضعیت خطرناک میدان جنگ آزمایش کرده است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پهپادها طی یک تمرین آموزشی جدید در کالیفرنیا که به سرپرستی آمریکا و همراه با نظامیان کشورهای دیگر انجام شد، خون شبیه سازی شده و سایر تجهیزات ضروری پزشکی را به عنوان قسمتی از "پروژه کریمسون"(Project Crimson) به سربازان رساندند. این نوع فناوری در شرایطی به کار گرفته می شود که فرستادن افراد پیاده برای کمک کردن بی خطر نیست.
بگفته ارتش آمریکا، این پهپاد در حقیقت یک هواپیما با توانایی نشست و برخاست عمودی است. بنابراین، برای انجام دادن ماموریت های نجات نیازی به باند یا پرتاب منجنیق وار ندارد. این خاصیت پهپاد کمک می نماید تا زندگی سربازان بلافاصله بعد از لطمه دیدن و در مراحل اولیه حفظ شود و انتقال به بیمارستان ارتش آسان تر باشد.
"ناتان فیشر"(Nathan Fisher)، رییس بخش رباتیک پزشکی و سیستم های خودران در "مرکز تحقیقات پزشکی ازراه دور و فناوری پیشرفته ارتش آمریکا"(TATRC) اظهار داشت: پروژه کریمسون، پروژه ای جهت استفاده از یک سیستم هوایی بدون سرنشین در پشتیبانی از یک ماموریت پزشکی است.


وی ادامه داد: این پهپاد از مراقبت های پزشکی در زمانی پشتیبانی می کند که انتقال مصدوم، گزینه مورد نظر نیست. پهپاد می تواند خون و سایر اقلام حیاتی را در یخچال قابل حمل خود نگهداری کند و آنها را به پزشکانی برساند که با رزمندگان مجروح در میدان جنگ هستند.
ارتش آمریکا برای پروژه کریمسون، از یک پهپاد "FVR-90" شرکت "ال۳هریس"(L3Harris) استفاده نمود. این پهپاد مانند یک هواگرد ثابت بال به مدت ۱۲ تا ۱۸ ساعت پرواز می کند، می تواند در خشکی و دریا کار کند و ظرفیت حمل بار را تا ۲۲ پوند دارد.
پژوهشگران "دانشگاه جانز هاپکینز"(JHU) اولین بار در سال ۲۰۱۵ نشان دادند که می توان خون را با پهپاد تحویل داد. پژوهشی که در آوریل ۲۰۲۲ در مجله "Lancet Global Health" به چاپ رسید، نشان داد که انتقال خون با پهپاد در مناطق روستایی و کوهستانی آفریقا با این روش، سریع و ایمن است.
پهپاد دانشگاه جانز هاپکینز


منبع:

1401/09/02
14:52:57
5.0 / 5
289
تگهای خبر: ربات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار