تعمیرگاه ستفیکس

کشف بقایای فضاپیمای ناسا در اعماق اقیانوس

کشف بقایای فضاپیمای ناسا در اعماق اقیانوس

تعمیرکار: بتازگی یک تیم از شبکه تلویزیونی تاریخ (The History Channel) آمریکا در اقیانوس در جستجوی یک هواپیمای سرنگون شده در جنگ جهانی دوم بودند که قطعات شاتل فضایی چلنجر ناسا را ​​پیدا کردند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، یکی از بزرگ ترین قطعات شاتل فضایی چلنجر ناسا در کف اقیانوس بوسیله ی یک تیم مستند تلویزیونی که در جستجوی هواپیمای سرنگون شده جنگ جهانی دوم بودند، کشف شد. بخش بزرگی از شاتل فضایی تخریب شده چلنجر در شن و ماسه پایین اقیانوس اطلس مدفون شده بود.
مأموریت اس تی اس-۵۱-ال، بیست و پنجمین مأموریت فضاپیمای چلنجر متعلق به ناسا بود که در ۲۸ ژانویه ۱۹۸۶ از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. در این مأموریت برای نخستین بار در تاریخ مأموریت های شاتل های فضایی، یکی از خدمه یعنی "کریستا مک اولیف" غیرنظامی و یک معلم مدرسه بود. این مأموریت با انفجار شاتل چلنجر در ثانیه هفتادوسوم بعد از پرتاب، به فاجعه ای مبدل شد که منجر به کشته شدن تمام سرنشین های آن شد. کمیته راجرز علت این فاجعه را خرابی یکی از واشرهای درزگیری در یکی از موشک های پیشران جامد دانستند. هفت خدمه این حادثه "الیسون انیزوکا"، "کریستا مک اولیف"، "گریگوری جارویس"، "جودیت رزنیک"، "مایکل جان اسمیت"، "دیک اسکوبی" و "رونالد مک نر" بودند.
حالا بخش بزرگی از شاتل فضایی تخریب شده چلنجر، بیشتر از سه دهه بعد از فاجعه ای که منجر به کشته شدن یک معلم مدرسه و ۶ نفر دیگر شد، در شن و ماسه کف اقیانوس اطلس پیدا شده است. مرکز فضایی کندی ناسا این کشف را پنجشنبه اعلام نمود.
سرنشینان چلنجر

1401/08/20
14:08:54
5.0 / 5
363
تگهای خبر: تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار