تعمیرگاه ستفیکس
یك مقام مسئول در معاونت علمی:

پروسه ارزیابی دانش بنیانهای پارک های علم و فناوری تسهیل می شود

پروسه ارزیابی دانش بنیانهای پارک های علم و فناوری تسهیل می شود

به گزارش تعمیرکار، رییس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  اظهار داشت: پروسه ارزیابی دانش بنیانی شرکت های مستقر در این پارک ها تسهیل می شود.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با اشاره به این که تعداد قابل توجهی از شرکت های دانش بنیان در پارک های فناوری در سراسر کشور مستقر هستند، اظهار داشت: این مساله می طلبد که این پارک ها در حوزه ارزیابی شرکتها برای دانش بنیان شدن با معاونت علمی و فناوری همکاری کنند.
وی اضافه کرد: هر چند که واگذاری کل پروسه ارزیابی شرکت های دانش بنیان به پارک های فناوری یا سایر موسسات به سبب حفظ وحدت رویه ارزیابی امکان پذیر نیست اما امسال این امکان فراهم گشته است که این پارک ها با همکاری معاونت علمی و فناوری، پروسه ارزیابی شرکت های مستقر در پارک را تسهیل و تسریع کنند.
رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به معیارهای ارزیابی و ضرورت وجود معیارهای یکسان در پروسه ارزیابی شرکت های دانش بنیان، بیان کرد: پارک های فناوری می توانند با معرفی کارگزار ارزیابی دانش بنیان و تشویق شرکت های مستقر در پارک به ثبت اطلاعات در سامانه دانش بنیان پروسه ارزیابی این شرکتها را تسریع کنند.
وی افزود: همین طور با برخی از پارک های منتخب تفاهم نامه ای برای مشارکت مدیریت پارک ها در شناسایی و معرفی شرکت های مستعد دانش بنیان امضا شده و مرحله آزمایشی این طرح با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال انجام می باشد.
اسدی فرد همین طور اشاره کرد: از شروع سال ۱۴۰۱ با همه پارک های فناوری و شهرک های صنعتی کشور برای جلب مشارکت آنها در اطلاع رسانی و ترویج برنامه های معاونت علمی و فناوری و شناسایی و کمک به تسریع پروسه ارزیابی دانش بنیان شرکت های توانمند مستقر در پارکها و شهرک های صنعتی مکاتبه شده است و تا کنون همکاری با بیش از ۵ پارک علم و فناوری و شهرک صنعتی شروع شده است. در نتیجه این همکاری ها شرکت های توانمند بیشتری وارد پروسه ارزیابی می شوند.
رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور بیان کرد: تعداد شرکت های متقاضی دانش بنیان شدن از حدود ۲۵۰ مورد در ماه، در سال ۱۴۰۰ به ماهیانه بیش از ۶۰۰ مورد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.


منبع:

1401/05/30
23:52:04
5.0 / 5
375
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار