تعمیرگاه ستفیکس

توقف پیاده روی فضایی روسیه به علت بروز مشکل در لباس فضایی

توقف پیاده روی فضایی روسیه به علت بروز مشکل در لباس فضایی

به گزارش تعمیرکار، بروز یک مشکل در لباس فضایی فضانورد روس باعث شد که مسؤلان کنترل پرواز، پیاده روی فضایی را زودتر از موعد مقرر متوقف کنند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی و روسی گفتند بعد از اینکه یک فضانورد روس متوجه مشکل الکتریکی لباس فضایی خود شد، پیاده روی فضایی روسیه در بیرون از "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS)، ساعاتی زودتر از زمان برنامه ریزی شده به پایان رسید.
"اولگ آرتمیف" (Oleg Artemyev)، فضانورد روس، حدودا دو ساعت از یک پیاده روی فضایی شش ساعته را گذرانده بود که ناگهان سطح ولتاژ باتری لباس فضایی او به صورت غیرمنتظره ای آغاز به کاهش یافتن کرد و مسؤلان کنترل پرواز در مسکو را بر آن داشت تا دستور بازگشت فوری فضانورد را به قفل هوایی ایستگاه فضایی صادر کنند.
یک مسئول کنترل پرواز از مرکز کنترل مأموریت در مسکو، "آرتمیف" را ترغیب کرد تا بازگردد. او اظهار داشت: "اولگ"، همه چیز را رها کن و برگرد. آرتمیف به قفل هوایی بازگشت و لباس خویش را به منبع تأمین برق ایستگاه فضایی متصل کرد.
مسئول کنترل پرواز به "آرتمیف" اخطار داد که اگر فورا برای دریافت برق به قفل هوا باز نگردد، در خطر از دست دادن قدرت پمپ اکسیژن لباس و قطع تماس با مرکز کنترل مأموریت قرار می گیرد.
هنگامی که "دنیس ماتویف" (Denis Matveev)، فضانورد دیگری که پیاده روی فضایی را انجام می داد، وسایل را جمع کرد و بازوی رباتیک مورد استفاده را در حالت عادی خود قرار داد، مسؤلان روسی کنترل پرواز تصمیم گرفتند که پیاده روی فضایی را زودتر متوقف کنند. بعد از بازگشت ماتویف، پیاده روی فضایی بعد از چهار ساعت به پایان رسید.
ایستگاه فضایی بین المللی، یک لابراتوار تحقیقاتی در مدار پایین زمین است که برای بیشتر از دو دهه، فضانوردان بین المللی را در خود جای داده است. روسیه، آمریکا، ژاپن، کانادا و "آژانس فضایی اروپا" (ESA)، از کاربران اصلی این لابراتوار محسوب می شوند.
پیاده روی فضایی اخیر، برای نصب دوربین ها و تنظیم یک بازوی رباتیک اروپایی برنامه ریزی شده بود که به ماژول تحقیقاتی "ناوکا" (Nauka) روسیه متصل است و برای جابه جایی از راه دور تجهیزات در بیرون از ایستگاه استفاده می شود.1401/05/28
17:09:57
5.0 / 5
263
تگهای خبر: باتری , تنظیم , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار