تعمیرگاه ستفیکس
با سامانه انرژی تجدید پذیر؛

چراغ کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با انرژی های نو روشن می شود

چراغ کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با انرژی های نو روشن می شود

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود کارخانه نوآوری دانشگاه تهران مجهز به انرژی خورشیدی شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از سامانه انرژی تجدید پذیر در کارخانه نوآوری دانشگاه تهران رونمایی و بهره برداری شد.
این پروژه فناورانه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت برنامه توسعه ملل متحد، در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در محل راه اندازی کارخانه نوآوری پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و با حضور علی وطنی مجری ملی پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان، کارن ابری نیا سرپرست راه اندازی کارخانه نوآوری دانشگاه تهران و محمدی مدیر طرح های فنی و مهندسی برنامه توسعه ملل متحد راه اندازی و به بهره برداری رسید.
این پروژه اجرایی شده تا ضمن ترویج فرهنگ بهره مندی از انرژی های نو و تجدیدپذیر، زمینه را برای بهینه سازی و ذخیره انرژی الکتریکی و تأمین نیاز واحدهای فناور مستقر فراهم آورد.
در قالب پروژه بهینه سازی انرژی در ساختمان، این طرح در ۹ سایت اجرایی سازی شده که ۸ طرح در ارتباط با ساختمان های مدیریت بحران بوده و یکی از این طرح ها در محل راه اندازی کارخانه نوآوری دانشگاه تهران پیاده سازی شده است.
در قالب این طرح سامانه ۲۵ کیلووات متصل به شبکه برق و ۵ کیلووات منفصل از شبکه پیاده سازی شده است که میتوان هنگام قطعی برق شهری، مورد استفاده قرار بگیرد و از میزان مصرف برق هم می کاهد.
کف بام کارخانه نوآوری دانشگاه تهران به مساحت ۱۸۰ متر مربع با پانل های خورشیدی پوشانده شده و در مجموع، ۹۰ پانل مورد استفاده قرار گرفته است. باتری های استفاده شده برای ذخیره انرژی الکتریکی تولیدشده، از توانایی ۴۳ کیلووات ساعت انرژی برخوردار می باشند.
کارخانه نوآوری دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقرر است محلی برای توسعه نوآوری های دانشگاهی و استقرار مراکز نوآوری، خانه های خلاق و نوآوری باشد و از این طریق زمینه را برای رونق شرکتهای دانش بنیان و خلاق فراهم آورد.


منبع:

1401/05/17
22:34:21
5.0 / 5
290
تگهای خبر: باتری , راه اندازی , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار