تعمیرگاه ستفیکس

انگلیس برای مقابله با اثرات تشدید گرما دست به دامن فناوری شد

انگلیس برای مقابله با اثرات تشدید گرما دست به دامن فناوری شد

به گزارش تعمیرکار با رسیدن گرمای هوا به ۴۰ درجه سانتیگراد در بعضی نقاط انگلیس، مقامات این کشور برای پیشگیری از صدمه دیدن زیرساخت های حمل و نقل دست به دامن فناوری های مختلف شدند.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، در حالیکه موج گرمای بی سابقه ای در اروپا حاکم شده و این امر سبب آتشسوزی های ویرانگر در سرتاسر این قاره شده، مقامات انگلیسی در تلاش هستند تا از اختلال در خدمات حمل و نقل جلوگیری نمایند. شبکه های راه آهن، فرودگاه ها و پل ها همگی تحت تاثیر گرمای شدید هستند و این در شرایطی است که سازمان جهانی هواشناسی اخطار داده بعید است تا هفته آینده وضعیت به حالت عادی بازگردد.
جمعه گذشته، اداره هواشناسی بریتانیا نخستین "هشدار قرمز" خویش را برای گرمای استثنایی و با دمای پیشبینی شده ۴۰ درجه سانتیگراد صادر کرد. بالاترین دمای ثبت شده قبلی در بریتانیا ۳۸.۷ درجه سانتیگراد بوده که در باغ گیاه شناسی کمبریج در جولای ۲۰۱۹ ثبت شده است.
به علت همین گرما آتشسوزی های جنگلی بخش هایی از اسپانیا و فرانسه را فراگرفته و افزایش آتشسوزی ها در سرتاسر لندن سبب شد که آتش نشانی این کشور به چالش کشیده شود.
در غرب لندن، مقامات اقدامات خارق العاده ای را برای باز نگه داشتن پل ۱۳۵ ساله همرسمیت انجام داده اند. موج گرما در سال ۲۰۲۰ شکستگی های کوچکی را در پایه های چدنی این پل ایجاد کرد که باید به صورت کامل ترمیم شود. مهندسان یک سیستم کنترل دمای پیچیده را بر روی این پل نصب کردند تا بتوان آنرا به صورت ایمن بازگشایی کرد، اما با پیشبینی دمای سوزان این هفته، کارگران اقدامات بیشتری را انجام داده اند و قسمت هایی از پل را در فویل عایق نقره ای پیچیده اند تا به خنک نگه داشتن آن کمک کنند.
در همین حال، فرودگاه لوتون لندن بعد از شناسایی نقص سطحی در باند فرود به دلیل تشدید گرما مجبور به تعلیق پروازها شد، نیروی هوایی ارتش بریتانیا هم این هفته تجربه مشابهی داشت و مجبور شد روند پروازهای خویش را تغییر دهد. راه آهن بریتانیا هم خط اصلی ریلی ساحل شرقی خویش را در روز سه شنبه به علت گرمای شدید بست و درصدد است روشی برای پیشگیری از انبساط بیش از اندازه خطوط ریلی بیابد.


منبع:

1401/04/30
18:00:48
5.0 / 5
347
تگهای خبر: خدمات , فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار