تعمیرگاه ستفیکس

تولیدطیف سنج مرئی با قدرت تفکیک نانومتری

تولیدطیف سنج مرئی با قدرت تفکیک نانومتری

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید و عرضه طیف سنج مرئی/فرابنفش/مادون قرمز نزدیک با قدرت تفکیک نانومتری شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طیف سنجی نوری یک روش آنالیز طیفی است که برای اندازه گیری اجزای طیفی یک نمونه به کار برده می شود. طیف سنج ها شدت نور یک منبع را بعنوان تابعی از طول موج یا فرکانس نمایش می دهند.
این ادوات در ابتدا برای مطالعات اولیه فیزیک، نجوم و شیمی مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه با پیشرفت دستگاه ها و آنالیز طیف سنجی، از طیف سنجی برای تشخیص ساختار عناصر آلی، دارویی و فلزات در سایر دستگاه ها مانند اسپکتروفوتومتر، کوانتومتر و میکرو رامان هم استفاده می شود. این دستگاه به صورت مدولار هم برای تست های اسپکتروسکوپی از قبیل جذب و عبور، بازتاب و فلورسانس کاربرد آزمایشگاهی دارد.
دستگاه طیف سنج مرئی/فرابنفش/مادون قرمز ساخته شده در این شرکت منابع تابش مختلف در بازه های مختلف طول موجی ماورا بنفش، مرئی، مادون قرمز داشته و طیف بازتابی از انواع مواد مایع و جامد را عرضه می دهد.
این دستگاه، نرم افزاری با کاربردی آسان داشته و ابزارهای مختلفی جهت بررسی نمونه در اختیار کاربر قرار می دهد. این دستگاه می تواند نور محیط را حذف کند و همینطور امکان پیدا کردن قله طیف های مختلف در این ابزار وجود دارد.
یکی از مزیت های این دستگاه ابعاد کوچک و وزن کم آن است که سبب شده تا این طیف سنج قابل حمل باشد. در فهرست لوازم جانبی این دستگاه، منبع نوری دوتریم هالوژن، منبع نوری هالوژن تنگستن، پروب بازتابی ۹۰ درجه و ۴۵ درجه، نمونه مرجع، کووت و هولدر کووت به همراه فیبر نوری به چشم می خورد.منبع:

1401/04/22
08:39:01
5.0 / 5
456
تگهای خبر: تشخیص , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار