تعمیرگاه ستفیکس
معاون وزیر راه:

نظارت بر استارتاپ های حمل و نقلی به وزارت راه داده شد

نظارت بر استارتاپ های حمل و نقلی به وزارت راه داده شد

تعمیرکار: معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از طریق اندازی سامانه نوآفرین به منظور شناسایی و رفع چالش ها و دغدغه های نوآفرینان و صاحبان ایده های استارتاپی در حوزه حمل و نقل اطلاع داد.به گزارش تعمیرکار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده با اشاره به شناسایی بیشتر از ۲۰۰ استارت آپ فعال در عرصه حمل و نقل کشور اظهار داشت: باتوجه به نام گذاری سال جدید (۱۴۰۱) تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان – اشتغال آفرین» و نظر به اراده دولت مردمی در جهت توسعه ظرفیت اشتغال زایی و همینطور برنامه های وزارت راه و شهرسازی در استفاده از ظرفیت کارآفرینی و نخبگی در حوزه حمل و نقل، سامانه نوآفرین (استارت آپ) حمل و نقل کشور افتتاح شد.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این که هدف مطلوب، پیاده سازی زیست بوم نوآفرینی حمل و نقل کشور است، اظهار داشت: پیرو برگزاری جلسات ویژه کارگروه گسترش زیرساخت وزارت کشور، یکی از موضوعات مطرح شده توسط وزارت راه و شهرسازی، چالش های موجود در زمینه فعالیت صاحبان ایده و نوآفرینان در حوزه حمل و نقل است که مقرر شد با رعایت ملاحظات زمانی، نسبت به شناسایی و رفع موانع اقدام عاجل انجام گیرد.
افندی زاده اضافه کرد: بر این باور هستیم که بسترسازی جهت بهره مندی حداکثری از ظرفیت کارآفرینی و نخبگی در حوزه حمل و نقل که در نهایت منجر به افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، عرضه خدمات مطلوب، افزایش شفافیت و دیگر منافع می شود، از مهم ترین اولویت ها و لزوم های حال حاضر است.
وی اشاره کرد: باتوجه به ابلاغ سیاست رویش و تاکید بر لزوم و اهمیت توجه به توسعه کسب وکارهای نوپا در حوزه مأموریتی وزارت راه و شهرسازی و در جهت پیاده سازی زیست بوم فناورانه این حوزه، سامانه نوآفرین (استارت آپ) حمل و نقل کشور افتتاح شد.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان ۳ هدف مشخص برای این سامانه اظهار داشت: هدف اول شناسایی کلی صاحبان ایده (فرد، تیم و یا شرکت نوآفرین)، شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران حوزه حمل و نقل به منظور برقراری تعاملات، ارتباطات و انجام اقدامات بعدی است. هدف دوم ثبت ایده های حوزه حمل و نقل به منظور تدارک حمایت های اثربخش است و هدف سوم که هم اکنون از جانب سایر دستگاه های دیگر هم مورد پیگیری است و از اهمیت بالایی برخوردار است، اعلام چالش ها و موانع پیش رو در راه اندازی و فعالیت استارت آپ های حوزه حمل و نقل به منظور شناسایی و حل آن هاست.
افندی زاده اشاره کرد: ذینفعان زنجیره نوآفرینی حمل و نقل می توانند با رفتن به این سامانه به نشانی https: //mrud.ir/startup/registration چالش ها و موانع فعالیت خویش را اعلام کنند.

1401/03/10
21:10:28
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار