تعمیرگاه ستفیکس

ماشین آلات برداشت محصولات غده ای بومی سازی شد

ماشین آلات برداشت محصولات غده ای بومی سازی شد

تعمیرکار: یک شرکت ایرانی موفق به تولید انواع ماشین های برداشت سیب زمینی در مدلهای مختلف شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، ماشین برداشت سیب زمینی در چرخه کشاورزی و برداشت انواع محصولات غده ای نظیر سیب زمینی، پیاز و سیر کاربرد دارد و به همین دلیل، در انواع مختلف و با ماموریت ها و وظایف مختلف طراحی شده است.
مدل های مختلف این ماشین باتوجه به شرایط کشاورز و اقلیم، مبادرت به برداشت محصولات غده ای و جمع آوری آنها در کیسه، تریلی و... می کند.
شورش خاطری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت قادر می باشد در کنار تنوع ماشین های تخصصی این حوزه، متناسب با شرایط کشاورزان، سفارش گرفته و ماشین دلخواه آنها را تولید نماید.
وی اضافه کرد: تمام قطعات این ماشین ها، تولید شرکت است و آنها توانسته اند برخی قطعات تحریمی آن نظیر زنجیر که پیش تر از آلمان وارد می شد را با همان میزان کیفیت، در داخل کشور تولید کنند.
خاطری اظهار داشت: این قطعات ایران ساخت، علاوه بر تولید و فروش در داخل کشور، به برخی کشورها نیز صادر گردیده است. در مورد ماشین ها نیز تا حالا چندین مورد صادرات به کشور عراق صورت گرفته است و در آینده ای نزدیک، پروسه صادرات این ماشین ها به کشورهای ارمنستان، آذربایجان و گرجستان صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: این شرکت با همگرایی صنعت و دانشگاه، بوسیله تحصیل کردگان و افراد متخصص این حوزه، درصدد راه اندازی خط تولید این ماشین ها بصورت کامل است.
خاطری با اعلان اینکه چیزی در زمینه دانش و تجربه کم ندارند، اظهار داشت: مشکل بزرگ ما در وضعیت فعلی، نقدینگی است که سبب شده تا شتاب توسعه محصولات ما پائین بیاید. معاونت علمی و فناوری، با اعطای تسهیلات، از تولید و توسعه محصولات ما حمایت به عمل آورد که امیدوار هستم این حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد. تولید و توسعه ماشین آلات برداشت سیب زمینی برای حدود ۲۵ نفر به شکل مستقیم و حدود ۶۰ نفر به شکل غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.


منبع:

1401/02/17
20:27:46
5.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار