تعمیرگاه ستفیکس
دبیر ستاد زیست فناوری:

لزوم اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

لزوم اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: هنوز دانش بنیان ها در اقتصاد دانش به عدد و رقم لازم نرسیده اند و باید برای این منظور هدف گذاری هایی صورت گیرد.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی در نشست فعالان اقتصاد دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات خوبی که در مجلس افتاد ایجاد داشبوردی برای پیگیری مسائل دانش بنیان ها در وزارت خانه هاست.
وی، اضافه کرد: این داشبورد برای دانش بنیان ها طراحی شده که می توانند موضوعات این دانش بنیان ها را در سطح دولت و مجلس مطرح کند.
قانعی با اشاره به اینکه سهم صادرات تکنولوژی های های تک در کشور ما کمتر از یک درصد است، اضافه کرد: باید هدف گذاری برای افزایش سهم صادرات در جی دی پی باشد.
وی اضافه کرد: هنوز شرکتهای دانش بنیان در اثرگذاری اقتصاد کلان نتوانسته به خوبی عمل کنند و این به عدد و رقم نرسیده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری ضمن اشاره به تلاشهای انجام شده برای توسعه دانش بنیان ها تصریح کرد: باید همه ستادهای معاونت علمی سهم اقتصاد دانش بنیان را در حوزه خود مشخص کنند.
وی اظهار داشت: برخلاف تلاشهای صورت گرفته در حوزه دانش بنیان ها، سهم صادرات با فناوری بالا کمتر از یک درصد است و باید این میزان افزایش یابد.
قانعی تصریح کرد: ازاین رو لازم است که هدف گذاری هایی برای تأثیرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد دانش بنیان در حوزه صادرات و… صورت گیرد.

1401/01/25
13:24:27
5.0 / 5
308
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار