تعمیرگاه ستفیکس

رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور انجام شد

رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور انجام شد

تعمیرکار: ستاد توسعه زیست فناوری و یک شتابدهنده، رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور را برگزار می نماید.به گزارش تعمیرکار به نقل از ستاد توسعه زیست فناوری، یک رویداد فناورانه ای با همکاری یک شتابدهنده تخصصی حوزه حسگر و بیوسنسور باحمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا شد.
این رویداد با حضور اساتید هیئت علمی دانشگاه های کشور، نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مرکز راهبردی فناوری های همگرا (NBIC) اجرا شد. هدف از برگزاری این رویداد پشتیبانی از ایده های خلاقانه، استارت اپ ها و تحولات نوآورانه بوده است.
در این رویداد پژوهشگران ایده های نوآورانه و فناورانه خودرا ارائه کردند.
در افتتاحیه این رویداد دکتر قانعی دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری به اهمیت موضوع حسگر و بیوسنسور در بازار جهانی و آسیا اصرار کرد و اظهار داشت: ستاد توسعه زیست فناوری طی سال های اخیر از دستاوردهای حوزه حسگر و بیوسنسور حمایت کرده است.
دکتر حسن باقری بعنوان رییس هیئت مدیره شتابدهنده حوزه حسگر و بیوسنسور اظهار داشت: ۲۴ ایده اولیه در مدت ۳ هفته فراخوان ثبت نام کردند که بعد از بررسی های اولیه از ۱۰ ایده برای شرکت حضوری و داوری در رویداد دعوت به عمل آمد.
این ۱۰ ایده شامل «کیت تشخیص فوری بزاقی کرونا»، «طراحی و تولید کاغذ جمع آوری، تشخیص و آنالیز ترکیبات آلی فرار از نمونه های بازدمی با هدف تشخیص بیماری»، «سنسور هوشمند برپایه کیت های کاغذی حساس به تغییرات pH برای نظارت بر کیفیت غذا»، «کیت تشخیص فوری تروپونین I/کراتین کیناز/ میوگلوبین»، «کیت تشخیص غیرتهاجمی و سریع بیماری کووید-۱۹ بر پایه رنگ شیمیایی و نانوذرات فلزی»، «ساخت بیوسنسور میکروفلوئیدیک تشخیص کمّی سکته قلبی با بهره گیری از نانوساختار طلا»، «کیت تشخیص فوری HPV»، «سنسور پایش دائمی قند خون»، « کیت رنگ سنجی برپایه نانوذرات فلزی بمنظور تشخیص فساد باکتریایی در مواد غذایی» بوده اند.


منبع:

1400/12/25
19:11:28
5.0 / 5
324
تگهای خبر: تشخیص , شركت , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار