لطمه های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد

لطمه های پوستی با اسپری ضدباکتری التیام می یابد

تعمیرکار: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان یک نوع اسپری تولید کردند که می تواند لطمه های پوستی را التیام ببخشد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، درمان لطمه های پوستی و ترمیم آثار بجای مانده از جوش، ضربه، جراحی، تغیر رنگ موضعی پوست ناشی از سوختگی و غیره با بهره گیری از اسپری ضد باکتری زخم نانوسیلوری میسر شد.
اسپری ضدباکتری زخم تولید شده در یک شرکت دانش بنیان بعنوان ضد عفونی و ترمیم کننده زخم های با ضخامت نسبی تا کامل همانند زخم های ناشی از حوادث، زخم بستر، زخم های دیابتی، انواع سوختگی های حاد (درجه ۱ تا ۳)، آکنه، عرق سوختگی، قارچ های پوستیو زیر پوستی و زخم های عفونی مورد استفاده قرار می گیرد.
این محصول ازطریق یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است.
نانوسیلور بعنوان محصول فرآوری شده تکنولوژی نانو نقره، دارای خواص آنتی میکروبیالی است و از تکثیر و رشد میکرو ارگانیزم ها جلوگیری می کند. این محصول نیز برپابه همین فناوری و برای ضد عفونی و ترمیم زخم های سطحی و عمقی استفاده می شود و هیچگونه مشابه داخلی و یا خارجی ندارد.
یکی از مزایای این اسپری افزایش جریان خون موضع زخم است. این عمل موجب افزایش سرعت تولید بافت گرانوله و در نتیجه افزایش سرعت بهبودی زخم می شودکه با افزایش جریان خون موضع، سیستم ایمنی موضع زخم تقویت می شود (خصوصا زخم پای دیابتی). تمام موارد ذکر شده در این قسمت موجب افزایش سرعت درمان زخم (حتی در مواردی تا ۱۰۰ درصد) کاهش طول مدت درمان( کاهش زمان بستری بیمار دربیمارستان ) و درنتیجه کاهش هزینه های درمان می شود.

1400/12/07
20:06:21
5.0 / 5
257
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار