تعمیرگاه ستفیکس

ماهواره ایتالیایی بعد از چهار بار تعویق پرتاب شد

ماهواره ایتالیایی بعد از چهار بار تعویق پرتاب شد

تعمیرکار: شرکت ˮاسپیس ایکسˮ بعد از چهار بار تعویق نهایتاً ماهواره ایتالیایی را پرتاب کرد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) سرانجام ماهواره ایتالیایی "CSG-2" را به فضا پرتاب کرد. موشک دو مرحله ای "فالکون ۹"(Falcon 9)، ماهواره CSG-2 را از ایستگاه فضایی "کیپ کاناورال"(Cape Canaveral) فلوریدا به پرواز درآورد.
اسپیس ایکس ابتدا قصد داشت این ماهواره را در ۲۷ ژانویه پرتاب کند اما آب و هوای بد سبب شد که این پرتاب برای سه روز متوالی متوقف شود. به رغم همکاری طبیعت در ۳۰ ژانویه، یک کشتی تفریحی در منطقه ممنوعه کیپ کاناورال سرگردان شد و پرتاب باردیگر به تعویق افتاد.
فالکون ۹ در مرتبه چهارم، بموقع پرتاب شد و اولین مرحله آن برای فرود نرم در کیپ کاناورال، درست کمتر از هشت دقیقه بعد از بلند شدن پایین آمد. مرحله دوم موشک، به تأمین نیروی CSG-2 در مدار ادامه داد و در نهایت ماهواره را طبق برنامه ریزی، ۶۰ دقیقه بعد از پرتاب مستقر کرد.
"جسی اندرسون"(Jessie Anderson)، مدیر تولید اسپیس ایکس اظهار داشت: این صد و چهارمین عملیات موفقیت آمیز فرود تقویت کننده شرکت بوده است. این تقویت کننده پیش تر دو بار همراه با موشک "فالکون هوی"(Falcon Heavy) به فضا پرتاب شده است. در این مأموریت، برای اولین بار یک تقویت کننده باردیگر تنظیم شد و بعنوان بخشی از موشک فالکون۹ به فضا پرتاب شد.
این استفاده مجدد، از اهداف دوراندیشانه اسپیس ایکس بوده است که بر کاهش هزینه پروازهای فضایی تمرکز دارد تا دستاوردهای اکتشافی جاه طلبانه ای مانند سکونت در مریخ امکان پذیر شود. اندرسون اظهار داشت: اسپیس ایکس قصد داشت محموله مأموریت CSG-2 را هم بازیابی کند.
برنامه نسل دوم "Cosmo-SkyMed"، یک همکاری بین "آژانس فضایی ایتالیا"(ASI)، "وزارت دفاع ایتالیا"(MDD)، "وزارت آموزش ایتالیا"(MPI)، دانشگاه ها و مراکز پژوهش علمی این کشور است. این برنامه، از دو ماهواره تشکیل شده است که سیاره ما را با استفاده از "رادار دهانه ترکیبی"(SAR) بررسی می کنند.
منبع:

1400/11/13
10:04:22
5.0 / 5
535
تگهای خبر: تنظیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار