تعمیرگاه ستفیکس
مشاور عالی رئیس سازمان تنظیم مقررات:

تعامل با بخش خصوصی رویکرد ویژه رگولاتوری است

تعامل با بخش خصوصی رویکرد ویژه رگولاتوری است

به گزارش تعمیرکار مشاور عالی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود: تعامل با بخش خصوصی بمنظور استفاده حداکثری از توان این بخش رویکرد ویژه دوره ی جدید مدیریتی این سازمان است.به گزارش تعمیرکار به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهدی روحانی نژاد با اشاره به این که با بهره گیری از توان فکری متخصصان و مشورت با صاحب نظران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، می توان ایرادهای این بخش را برطرف کرد، اظهار داشت: در دوره معاونت دکتر عباسی شاهکوه در رگولاتوری، نظرخواهی عمومی که رویکرد بیشتر رگولاتوری های مترقی در دنیا است، پایه گذاری شد.
وی اضافه کرد: حالا نیز در دوره ریاست وی در نظر داریم یک گام جلوتر رفته و برای تدوین راهبردها و راهکارهای کلان رگولاتوری از نظرات متخصصان و افراد با تجربه استفاده نمائیم.
روحانی نژاد عنوان کرد: با همین دیدگاه، شورای مشورتی با حضور صاحب نظران بخش خصوصی و فعالان حوزه ICT تشکیل شد. این شورا جزئی از پروسه تصمیم سازی در رگولاتوری شمرده می شود و موضوعات کلان مدنظر رییس سازمان را از دید یک رگولاتور بررسی می کند و نظر تخصصی خودرا به رییس رگولاتوری ارائه می دهد.
مشاور عالی رییس رگولاتوری با اشاره به این که در نخستین جلسه شورای مشورتی درباره تحریک تقاضا در زمینه فیبر صحبت شد، اظهار داشت: رگولاتوری تا حالا در زمینه تحریک تقاضا، مقررات گذاری انجام نداده است، در صورتیکه این مساله در زمینه توسعه باند وسیع یکی از راهبردهای کلان رگولاتورها در دنیا است.
روحانی نژاد تحریک تقاضا را همچون اقداماتی که می تواند به توسعه سریع تر فیبر نوری در کشور کمک نماید، دانست و اضافه کرد: افزایش تقاضا خصوصاً میان کاربران مشتاق دریافت خدمات با سرعت بالا که امکان مالی کمتری دارند، سبب افزایش نرخ بهره برداری از ظرفیت های به وجود آمده توسط اپراتورها و در نتیجه افزایش جذابیت سرمایه گذاری در زمینه فیبر نوری می شود.
وی بیان کرد: از همین رو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بعنوان متولی توسعه سریع، متوازن و سراسری خدمات دسترسی پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری، باید تدوین مقررات و شیوه نامه های مرتبط را جزو راهبردهای اولویت دار خود قرار دهد.


منبع:

1400/11/02
23:55:37
5.0 / 5
712
تگهای خبر: تنظیم , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار