جهش هایی که عامل افزایش مبتلا شدن به امیکرون هستند

جهش هایی که عامل افزایش مبتلا شدن به امیکرون هستند

تعمیرکار: پژوهشگران آمریکایی، جهش هایی را کشف کرده اند که ویژه اُمیکرون هستند و می توانند عامل افزایش مبتلاشدن به این سویه جدید باشند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی "دانشگاه میزوری"(University of Missouri) آمریکا، در حالیکه سویه اُمیکرون همچنان مردم را در سرتاسر جهان آلوده می کند، گروهی از پژوهشگران، جهش های بسیار شایع و خاصی را شناسایی کرده اند که عامل بالا رفتن میزان مبتلا شدن به سویه اُمیکرون هستند.
یافته های این پژوهش توضیح می دهند که این سویه جدید چگونه می تواند از پادتن های موجود در بدن انسان که حاصل واکسیناسیون هستند یا به صورت طبیعی بعد از ابتلای اخیر به کووید-۱۹ پدید آمده اند، فرار کند.
"کاملندرا سینگ"(Kamlendra Singh)، استاد دانشگاه میزوری و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما می دانیم که ویروس ها به مرور زمان تکامل می یابند و جهش پیدا می کنند. ازاین رو هنگامی که برای اولین بار در مورد اُمیکرون شنیدیم، تصمیم گرفتیم که جهش های ویژه این سویه را شناسایی نماییم.
سینگ و همکارانش در این پژوهش، توالی پروتئین نمونه های اُمیکرون به دست آمده از سراسر جهان همچون آفریقای جنوبی، بوتسوانا و آمریکا را مورد بررسی قرار دادند. آنها ۴۶ جهش بسیار شایع ویژه اُمیکرون را شناسایی کردند؛ همچون چندین جهش در ناحیه ای از پروتئین خوشه ای ویروس که پادتن ها برای پیشگیری از ابتلا، به آن متصل می شوند.
سینگ افزود: هدف پادتن ها، شناسایی ویروس و توقف اتصال است تا از مبتلا شدن جلوگیری نماید. با این حال، ما دریافتیم که خیلی از جهش های اُمیکرون درست در محلی رخ می دهند که پادتن ها مقرر است به آن متصل شوند. ما نشان دادیم که ویروس چگونه به تکامل خود ادامه می دهد تا بتواند از پادتن های موجود فرار کند و به به آلوده کردن مردم ادامه دهد.
به قول سینگ، از آنجائیکه درمان های ضد ویروسی برای افراد آلوده به کووید-۱۹ همچنان درحال توسعه هستند، رسیدن به درک بهتر در مورد نحوه تکامل ویروس کمک می نماید تا اطمینان حاصل شود که درمان های ضد ویروسی آینده، بخش های خاصی از ویروس را هدف قرار می دهند تا مؤثرترین نتایج را ارائه نمایند.
سینگ در مسافرت اخیر خود به زادگاهش هندوستان، با "مانیش سیسودیا"(Manish Sisodia)، معاون وزیر دهلی ملاقات کرد تا درباره استفاده از مکملی معروف به "CoroQuil-Zn" صحبت کند که میتوان از آن هنگام مبتلا شدن به کووید-۱۹ برای کاهش بار ویروسی استفاده نمود. این مکمل حالا مورد استفاده بیماران ایالت تامیل نادو در هند قرار دارد و سازنده بزودی به دنبال دریافت تاییدیه "سازمان غذا و داروی آمریکا"(FDA) برای توزیع آن در آمریکا خواهد بود.
سینگ اضافه کرد: اولین گام برای حل یک مشکل، درک بهتر آن است. ما احساس خوبی داریم که در پژوهشی برای مقابله با این همه گیری مشارکت می نماییم که آشکارا بر مردم سراسر جهان تاثیر گذاشته است.
این پژوهش، در "Journal of Autoimmunity" به چاپ رسید.
منبع:

1400/11/02
15:57:43
5.0 / 5
312
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار