تعمیرگاه ستفیکس
نمایشگاه CES ۲۰۲۲

آزمایشگاهی که روی بازو می چسبد!

آزمایشگاهی که روی بازو می چسبد!

تعمیرکار: از یک سنسور جدید در نمایشگاه CES امسال رونمایی شده است که مانند یک آزمایشگاه عمل می کند و عوامل زیستی مختلفی را در بدن کاربر اندازه گیری می نماید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بیوتکنولوژی یا همان زیست فناوری های پوشیدنی در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ نقش بزرگی ایفا می کنند.
"رابرت فورد" رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت "ابوت لبز"(Abbott Labs) یک سنسور پوشیدنی جدید را در نمایشگاه CES امسال معرفی نمود و اظهار داشت که این سنسور یک پیشنهاد عالی برای مساعدت با مردم برای پیگیری آنچه در بدنشان می گذرد، است.
محصولات خط تولید جدید این شرکت به نام "لینگو"(Lingo)، سنسورهای پوشیدنی جدیدی هستند که سطح گلوکز، کتون، لاکتات و الکل را در بدن کنترل می کنند.
"فورد" می گوید "لینگو" می تواند به "درکی بی سابقه از متابولیسم انسان" برسد که سبب پیشرفت در سلامت و عملکرد ورزشی فرد می شود.
دستگاه دیگری که "فورد" روی آن تمرکز دارد، یک سنسور نظارت بر دیابت موسوم به "فری استایل لیبر"(FreeStyle Libre) است. این دستگاه هر دقیقه گلوکز را چه در روز و چه در شب با بهره گیری از یک سنسور کوچک در پشت بازو و یک اپلیکیشن موبایلی اندازه گیری می کند.
"فورد" توضیح داد: استفاده از این سنسور مثل پوشیدن یک آزمایشگاه است، در صورتیکه به آن عادت می کنید و فراموش می کنید که روی بازویتان چسبیده است.
وی ادعا کرد که این سنسور، مقرون به صرفه ترین و پرکابردترین سنسور نظارت بر قند خون در جهان است.
"فورد" ضمن به اشتراک گذاشتن داستان افرادی که از دستگاه های "ابوت لبز" سود می برند، اظهار داشت که شرکت او حسگرها و فناوری های آزمایشگاهی بیشتری را توسعه خواهد داد، برای اینکه دستگاه های پزشکی دقیق و شخصی شده می توانند حدس و گمان را از مراقبت های پیشگیرانه و مدیریت بیماری دور کنند.
هدف این دستگاهها کمک به افرادی است که مبتلا به بیماری قلبی هستند تا زندگی بهتر و طولانی تری داشته باشند. بعنوان مثال، یک پلت فرم نظارت ازراه دور به نام "کاردیوممز"(CardioMEMS) به بیماران در معرض خطر نارسایی قلبی کمک می نماید از وضعیت خود آگاه باشند. هر شب، بالشی که بیمار این دستگاه را درون آن قرار داده، داده های دریافتی از دستگاه را برای پزشکان ارسال می کند و در صورت وجود هرگونه مشکل به آنها هشدار می دهد.
"فورد" همین طور در این نمایشگاه از یک کلینیک مجازی به نام "کلینیک مجازی نوروسفر" رونمایی نمود که یک فناوری برای بیماران پارکینسونی است که شامل تعدیل و تنظیم عصبی است و تکانه های با شدت کم را به ساختار عصبی می فرستد تا رعشه های شدید این بیماران را سرکوب کند.
دکتر "فیونا گوپتا" از "موسسه سیستم های سلامت مانت ساینای" در این زمینه توضیح داد که تعدیل عصبی از پالس های ضعیف الکتریسیته برای تعدیل عملکرد مغز برای مساعدت با تنظیم حرکت در بدن استفاده می نماید. "کلینیک مجازی نوروسفر" نخستین فناوری در نوع خود است که امکان مراقبت ازراه دور را نیز فراهم می آورد و پزشکان نه فقط می توانند بیماران خودرا ازراه دور ببینند، بلکه می توانند واقعاً مراقبت از آنها را بهینه کنند و بیماران، دیگر مجبور به انتظار در صف مطب دکتر نیستند.
"گوپتا" اظهار داشت که این فناوری برای بیماران مبتلا به اختلالات حرکتی، متحول کننده خواهد بود. او ویدئویی را نشان داد که نشان می داد فناوری "نوروسفر" چگونه کار می کند و پزشک، ازراه دور می تواند علایم لرزش بیمار را در لحظه بوسیله یک رابط آنلاین کنترل کند. این بدان معناست که بیماران می توانند زندگی راحت تری داشته باشند و پزشکان نیز می توانند در مورد عوامل محیطی در خانه بیمار که ممکنست بر بهبودی بیماران تأثیر بگذارد، آگاهی پیدا کنند.
"فورد" در خلال سخنرانی خود همین طور از تلاش کارکنان این شرکت برای بهینه سازی آزمایش ها بعنوان وسیله ای برای دستیابی به نتایج بسیار بهتر برای افراد مبتلا به بیماریهای مختلف همچون کووید-۱۹ تمجید کرد، چونکه این شرکت یکی از بهترین و محبوب ترین کیت های تست خانگی کووید-۱۹ را توسعه داده است.
منبع:

1400/10/18
20:34:45
5.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار