تعمیرگاه ستفیکس

طوفان های شدید به مناطق پرجمعیت تر زمین خواهند رسید

طوفان های شدید به مناطق پرجمعیت تر زمین خواهند رسید

به گزارش تعمیرکار یک مطالعه تازه حاکیست که تغییر اقلیم، پیش رویِ توفندهای استوایی را افزایش خواهد داد به صورتی که سالانه میلیونها نفر دیگر از جمعیت جهان در معرض این طوفان های ویرانگر قرار خواهند گرفت.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، هم اکنون توفندها (طوفان های شدید و مخرب که به آنها چرخند هم گفته می شود) عموما به مناطق نزدیک شمال و جنوب خط استوا محدود هستند.
اما کارشناسان مطالعات جوی اخطار می دهند که افزایش دما سبب خواهد شد این رویدادها در عروض میانی جغرافیایی هم شکل بگیرد. این ناحیه شامل شهرهایی مثل نیویورک، پکن، بوستون و توکیو می شود.
نتایج این مطالعه در نشریه "نیچر ژئوسایِنس" انتشار یافته است.
دانشمندان می گویند مطالعه آنها نشان داده است که تا آخر قرن، توفندها احیانا به ناحیه ای وسیع تر از آنچه در سه میلیون سال قبل اتفاق افتاده اند، گسترش خواهند یافت.
دکتر "اِستادهولم" که نویسنده اصلی این مطالعه است، پیشبینی می کند که گرم تر شدن اقلیم زمین سبب تشکیل بیشتر این نوع طوفان ها در عروض میانی خواهد شد، جایی که بیشتر جمعیت جهان زندگی می کند و بیشترین فعالیت اقتصادی در جریان است.
بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، مسئله تأثیر تغییر اقلیم در اثر فعالیت انسانی بر توفندها در گذشته بحث انگیز بوده اما پژوهش های اخیر تصویر روشن تری از ارتباط این دو عرضه کرده است.
منبع:

1400/10/13
09:32:56
5.0 / 5
387
تگهای خبر: اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار