تعمیرگاه ستفیکس

هوش مصنوعی دادستان ساخته شد!

هوش مصنوعی دادستان ساخته شد!

به گزارش تعمیرکار چین با استفاده از هوش مصنوعی دادستانی ساخته است که می تواند با دقت ۹۷ درصدی اتهاماتی ضد افراد مطرح کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این ابزار که توسط دادستانی شانگهای پودونگ، بزرگ ترین و شلوغ ترین دفتر دادستانی منطقه در چین ساخته و آزمایش شده است می تواند برپایه شرح شفاهی، شکایتی را تنظیم کند.
پروفسور "شی یونگ"(Shi Yong) دانشمند ارشد این پروژه می گوید: این هوش مصنوعی به دادستان ها کمک می نماید تا حجم کار خویش را کمتر کنند و بر موارد پیچیده تر تمرکز کنند.
این سیستم بر روی یک کامپیوتر استاندارد نصب می شود و برپایه ۱۰۰۰ خصوصیت متن شرح پرونده که توسط انسان ها نوشته می شود، افترا را تعیین می کند.
این هوش مصنوعی با استفاده از ۱۷ هزار مورد جرم واقعی طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ آموزش داده شده است و می تواند هشت جرم رایج در شانگهای را شناسایی کند و اتهاماتی مطرح کند.
این اتهامات شامل جعل کارت اعتباری، جرایم در ارتباط با قمار، رانندگی خطرناک، دزدی، کلاهبرداری و صدمه رساندن عمدی و ممانعت از انجام وظایف رسمی است.
بزودی و با بروزرسانی این سیستم، هوش مصنوعی دادستان می تواند انواع بیشتری از جرایم را تشخیص دهد و چندین افترا را ضد یک فرد مطرح کند.
شی در مقاله ای که در مجله ی Management Review انتشار یافته است نوشت: این سیستم می تواند تا حدودی جایگزین دادستان ها در فرایند تصمیم گیری شود.
بعضی از فناوری های هوش مصنوعی هم اکنون در مجاری قانونی وجود دارند اما این اولین باری است که هوش مصنوعی اتهامی ضد افراد مطرح می کند.
در آلمان، تشخیص تصویر و پزشکی قانونی دیجیتال برای رسیدگی به پرونده ها مورد استفاده قرار می گیرد. این درحالی است که چین از ابزاری به نام "سیستم ۲۰۶System)"۲۰۶) برای ارزیابی شواهد، خطر احتمالی مظنون و شرایط دستگیری استفاده می نماید. اما این سیستم نقشی در تصمیم گیری ندارد و اتهامی مطرح نمی کند.
یکی از دادستان های گوانژو (Guanghzhou) از نگرانی خود در مورد این تکنولوژی جدید می گوید.
او می گوید: دقت ۹۷ درصدی امکان دارد از منظر فناوری رقم بالایی باشد اما همیشه احتمال خطا وجود دارد. اگر خطایی رخ دهد چه کسی مسئولیت آنرا می پذیرد؟ دادستان؟ هوش مصنوعی یا سازنده این الگوریتم؟
او اضافه کرد: خیلی از دادستان ها تمایلی به دخالت کامپیوتر در کارشان ندارند. هوش مصنوعی شاید بتواند اشتباهات را تشخیص دهد اما نمی تواند جایگزین انسان ها در تصمیم گیری شود.
منبع:

1400/10/07
22:12:44
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار