تعمیرگاه ستفیکس

ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کرده است

به گزارش تعمیرکار وزیر ارتباطات هنگام بازدید از ساختمان ایرانسل خطاب به مدیران و کارکنان آن تاکید کرد: شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید.به گزارش تعمیرکار به نقل از روابط عمومی ایرانسل، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از این که با دستاوردهای شرکت ایرانسل از نزدیک آشنا شده، تاکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در جهت افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان عرضه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در کنار توسعه شبکه، باید خدمات پایه و پلت فرم های بومی را هم داشته باشیم، تاکید کرد: شواهد نشان داده است که جوانان ما چیزی از جوانان کشورهای دیگر کم ندارند. شما همین جا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانسته اید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.
زارع پور ضمن اشاره به نقش کلیدی اپراتورها بخصوص ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، اظهار داشت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای بیشتر از پیش کیفیت شبکه، تلاش کند.
وی اضافه کرد: ایرانسل رضایت مشترکان را تا نسبت خوبی جلب کرده و باید این مسیر را با قوت و قدرت ادامه دهد تا مردم حداکثر رضایت را از این اپراتور داشته باشند. ایرانسل باید در جهت راهبرد وزارت ارتباطات، میدان داری کرده و نقش ملی خویش را در بخش فیبر ایفا کند. ما هم در تسهیل این مسیر، هر کاری که لازم باشد انجام می دهیم.
وی اضافه کرد: در صورت توسعه شبکه ارتباطات ثابت، خدمات دولت هوشمند به سادگی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و مردم از راه یک پنجره واحد، به این خدمات دسترسی پیدا می کنند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مطمئن هستم تا آخر دولت، مردم ارتباطات پرسرعت فیبر را تجربه می کنند، ضمن اشاره به راه اندازی هشتمین سایت 5G ایرانسل، افزود: مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند و اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.
زارع پور ضمن اشاره به ارائه‌ی سامانه‌ی تبادل API توسط ایرانسل و هم فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه جهت استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال متعدد از راه سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز شادمانی از ارائه‌ی این خدمات توسط ایرانسل، با اشاره به اینکه برنامه‌ی ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک نماییم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش افزوده عرضه کنند، تاکید کرد: ایرانسل می تواند بعنوان نخستین اپراتور خدمات دیجیتال، در این عرصه پیشگام باشد و با رگولاتوری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات، این سرمایه‌ی ملی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و خدمات ارزش افزوده‌ی متنوعی به مردم عرضه شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با هم بتوانیم در آینده نزدیک، طعم شیرین استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را به مردم بچشانیم و جایگاه شایسته ای برای کشور در بهره گیری از این تکنولوژی راهبردی ایجاد نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعه زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر تکنولوژی های جدید، اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائه‌ی خدمات دیجیتال و هم اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت. در این مراسم، همینطور هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و عملیات عمرانی راه اندازی مرکز سوئیچینگ داده‌ی ایرانسل در غرب کشور، به صورت آنلاین شروع شد.


منبع:

1400/09/12
11:31:08
5.0 / 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار