تعمیرگاه ستفیکس

زمان پرتاب بلندترین موشک جهان

زمان پرتاب بلندترین موشک جهان

به گزارش تعمیرکار به نقل از ایلان ماسک، نخستین پرواز مداری موشک مریخی استارشیپ SN۲۰ در ماه ژانویه(دی-بهمن) صورت خواهد گرفت.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، موشک استارشیپ SN۲۰ زمانی که در سال ۲۰۲۲ از تاسیسات فضایی بوکاچیکا در تگزاس به فضا پرتاب شود تبدیل به پرقدرت ترین موشک جهان خواهد شد.
رئیس شرکت اسپیس ایکس به آکادمی علوم ملی در روز چهارشنبه گفته است که قدرت پیشران این موشک دو برابر موشک "سترن وی"(Saturn V) است و از آن برای رساندن افراد به ماه طی مأموریت آپولو ناسا استفاده خواهد شد.
او اضافه کرد: هدف از ساخت آن، تولید موشکی چندبار مصرف است که به سرعت بازیابی می شود. ما امیدواریم که نخستین پرواز مداری این موشک در ماه ژانویه صورت گیرد. ما فضاپیما و پیشران مداری را کامل کرده ایم و اواخر این ماه سکوی پرتاب و برج پرتاب هم کامل می شود و بعد از آن در ماه دسامبر آزمایش هایی انجام خواهیم داد تا پرتاب را در ماه ژانویه به انجام برسانیم.
ماسک اعلام نمود که ۲۹ موتور رپتور این موشک به ۳۳ موتور افزایش خواهند یافت و این موشک بزرگ ترین موشک ساخته شده تابحال است.
اسپیس ایکس تابحال چندین آزمایش پرتاب زیرمداری با استفاده از نمونه های اولیه موشک استارشیپ انجام داده است اما تنها یکی از این موشک ها با موفقیت روی سکو فرود آمد.
ماسک می گوید: خطرهای زیادی برای نخستین پرتاب وجود دارد ازاین رو من نمی گویم که به احتمال زیاد این پرتاب موفقیت آمیز خواهد بود اما معتقدم که ما پیشرفت زیادی داشته ایم.
اسپیس ایکس موشک استارشیپ را برای انتقال مردم و محموله در منظومه شمسی می سازد و الان درحال ساخت شرکتی با ظرفیت تولید ۱۰۰ موشک در سال است.
این موشک ها هم اکنون برای مأموریت آرتمیس ناسا ساخته می شوند که طی آن مقرر است انسان ها بار دیگر بر ماه قدم بگذارند اما هدف نهایی از ساخت این موشک ها رساندن بشر به مریخ و تشکیل کلونی در سیاره سرخ است.
ماسک می گوید: برای تبدیل شدن به تمدن چندسیاره ای به هزار موشک یا بیشتر نیاز داریم. هدف نهایی اسپیس ایکس پیشرفت فناوری هایی است که انسان ها را تبدیل بگونه ای چندسیاره ای می کند.
ماسک می گوید: در نهایت اتفاقی سبب نابودی تمدن انسانی خواهد شد. این اتفاق طبیعی یا به دست انسان رخ خواهد داد و طول عمر بشریت اگر تبدیل بگونه ای چندسیاره ای شویم بیشتر خواهد بود.
ماسک اعلام نمود که اسپیس ایکس درحال کار بر روی یک برنامه هیجان انگیز با دکتر "سائول پرلماتر"(Saul Perlmutter) از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است و طی آن مقرر است تلسکوپی بسیار بزرگ سوار بر موشک استارشیپ به فضا پرتاب شود. تلسکوپی که وضوح آن ۱۰ برابر از تلسکوپ فضایی هابل بیشتر است.1400/08/28
22:16:46
5.0 / 5
421
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار