تعمیرگاه ستفیکس
رئیس صندوق نوآوری تأكید كرد؛

وجود ابزارهای حمایتی برای صادرات دانش بنیانها در صندوق نوآوری

وجود ابزارهای حمایتی برای صادرات دانش بنیانها در صندوق نوآوری

تعمیرکار: رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ابزارهای حمایتی برای صادرات محصولات دانش بنیان در این صندوق تعریف شده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، علی وحدت امروز در رویداد یکشنبه های صادراتی پذیرش هیات تجاری و فناوری در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی از کشور کنیا که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: در صندوق توسعه صادرات دانش بنیان ها ابزارهای حمایتی برای شرکتها را در امتداد صادرات را پیاده سازی کردیم.
رئیس هیئت عامل صندوق نواوری و شکوفایی با اعلان اینکه هم اکنون صندوق پژوهش و فناوری تخصصی صادرات در کشور به راه افتاده است، اظهار داشت: ما از سازمان توسعه تجارت و صندوق پژوهش و فناوری صادرات خواستاریم که چند ابزار حمایتی در حوزه صادرات دانش بنیان، تعریف و به زودی اجرائی کند.
همچنین سیاوش ملکی فر در ادامه اظهار داشت: بسته خدمات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در قالب ۳ دسته توانمندسازی صادراتی، شبکه سازی صادراتی و تامین مالی صادراتی در نظر گرفته شده است. در بسته توانمدسازی صادراتی آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری دیده شده است.
ملکی فر افزود: در زمینه آموزش و مشاوره درصندوق به طور متوسط هر ۳ ماه بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ دوره آموزشی برگزار شده که شرکت های دانش بنیان می توانند از نظرات بیش از ۴۰۰ مشاور خبره در قالب این تسهیلات بهره مند شوند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ وطی ۸ ماه گذشته صندوق ۲ میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکت های دانش بنیان برای مشاوره پرداخت شده است.
وی افزود: خیلی از شرکت های دانش بنیان که وارد بازار صادراتی می شوند ملزم به دریافت استانداردهای خارجی هستند؛ صندوق در حوزه دریافت پروسه استانداردهای بین المللی تا ۷۰درصد و سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض ارائه می دهد.
ملکی فر با اشاره به این که صندوق در حوزه تاییدهای ملی، استانداردهای تخصصی و سیستمی نیز حمایت بلاعوض ارائه می دهد اظهار داشت: برای هر شرکت دانش بنیان ۵۰۰ میلیون در قالب حمایت بلاعوض برای دریافت استاندارد صادراتی دیده شده که می تواند در توسعه بازار صادراتی خود استفاده نماید.
وی تصریح کرد: پایگاه های صادراتی در قالب نمایشگاه دایمی در کشورهای مختلف توسط بخش خصوصی راه اندازی شده اند، صندوق ۷۰درصد هزینه حضور شرکتها در پایگاه های صادراتی را به شرکتها ارائه می دهد؛در حال حاضر ۲۱۵ شرکت در ۱۶ پایگاه حضور دارند.
معاون توسعه صندوق نواوری و شکوفایی درباب اعزام هیا ت تجاری و میزبانی از هیات تجاری خارجی نیز اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰، ۱۷۷۰ شرکت دانش بنیان را در قالب هیات تجاری به کشورهای مختلف فرستادیم.


منبع:

1400/08/23
22:58:48
5.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار