تعمیرگاه ستفیکس
وزیر علوم:

شهید همدانی الگوی جهادی مسئولین دانشگاه ها باشد

شهید همدانی الگوی جهادی مسئولین دانشگاه ها باشد

به گزارش تعمیرکار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اگر می خواهیم دانشگاه ها و مؤسسات اهداف جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند باید روحیه جهادی مانند شهید همدانی در مسئولین حاکم باشد.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، محمد علی زلفی گل قبل از ظهر پنجشنبه در ششمین مراسم سالگرد شهادت شهید همدانی اظهار داشت: اگر بخواهیم مسیر نظام جمهوری اسلامی به سمت عدالت محور باشد باید چند فاکتور و اصل را متصور شویم و پاس بداریم.
وی با اعلان اینکه شهید همدانی و همه شهدا خصوصیت ولایت مداری داشتند، اضافه کرد: باید تلاش نماییم از رهبر انقلاب و کیان جمهوری اسلامی ایران صیانت نماییم و عملاً در رفتار و گفتار و کردار پیرو باشیم و ایشان فصل الخطاب باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اگر بخواهیم دانشگاه ها و مؤسسات عالی مسیر در عدالت محوری باشند باید روحیه تلاش جهادی و ولایی حاکم باشد و این قضیه زمانی اتفاق می افتد که الگوهای شایسته به تصویر کشیده شود که شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید شمسی پور و همه شهدا از این دسته اند.
وی افزود: اگر می خواهیم دانشگاه ها و مؤسسات اهداف جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند باید روحیه جهادی در مسئولین حاکم باشد.
زلفی گل با اعلان اینکه یادمان نرفته در دوران دفاع مقدس شهید زین الدین ها با کمترین سن، فرمانده لشکر بودند، اضافه کرد: آیا هم اکنون حاضر هستیم در عرصه اجرایی کشور چنین تمکینی از جوانان داشته باشیم؟
زلفی گل ضمن اشاره به مقاومت یکی از عزیزان نظامی برای پذیرفتن مسئولیتی که معتقد بود برای مسئولیت های اجرایی باید یک فرد غیر نظامی انتخاب شود، افزود: من استدلالی کردم و گفتم چرا در موقع تیر و تفنگ خمپاره و ترکش، بدن این عزیزان باید سیبل باشد اما موقع ریاست و مدیریت اینها جایگاهی ندارند.
وی اضافه کرد: اعتقاد راسخ دارم که اگر بخواهند مسئولین کشور در عرصه مدیریتی موفق باشند باید همان روحیه ولایی را در دستور کار قرار دهند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در دانشگاه ها و مؤسسات عالی، دانشجو، استاد و کارمندی موفق تر است که از لحاظ علمی سرآمد و موفق باشد.
وی افزود: هرچه از این لحاظ بیشتر تلاش کنند و میزان دانایی خویش را بالا برند اثربخشی آنها بیشتر است و جامعه با سرعت بیشتر و اطمینان به سمت پیشرف می رود و ما هم تلاش می نماییم رؤسایی را برای دانشگاه ها انتخاب نماییم که چنین خصوصیت هایی داشته باشند.منبع:

1400/07/16
13:56:58
5.0 / 5
467
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار