تعمیرگاه ستفیکس
برای انتخاب كفش مناسب؛

چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش ساخته شد

چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش ساخته شد

به گزارش تعمیرکار یکی از محققان کشور موفق به طراحی و ساخت چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش شد که برای انتخاب کفش مناسب و درست برای کودکان کاربرد زیادی دارد.دکتر سرور بهبهانی استادیار مهندسی پزشکی-بیوالکتریک و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در مورد اختراع ثبت شده خود با عنوان «چسب حساس به فشار برای تعیین اندازه کفش» به خبرنگار مهر اظهار داشت: پا قلب دوم انسان است و انتخاب کفش مناسب همواره یکی از دغدغه های افراد در سنین مختلف به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه این چالش در مورد کودکان که امکان بیان نیازهای خویش را به صورت کامل ندارند دو چندان می شود، اظهار داشت: چسب یکبار مصرف طراحی شده شامل حسگری است که با تحت فشار قرار گرفتن تغییر رنگ می دهد. اگر فرد چسب را در نواحی حساس پا که معمولا در تماس با کفش قرار می گیرد نصب کند و تنها چند قدم با کفش گام بردارد، تغییر رنگی در سنسورها ایجاد می شود که از روی این طیف رنگی بوجود آمده میتوان میزان فشار وارده بر نواحی مختلف را سنجید.
بهبهانی تصریح کرد: از آنجائیکه اطلاعات به دست آمده تنها شامل تغییر رنگ است احتیاج به تفسیر تخصصی ندارد و کاربران معمولی بدون احتیاج به آموزش خاص و صرفا با مطالعه توضیحات در ارتباط با ارتباط رنگ ها و میزان فشار می توانند در مورد انتخاب کفش تصمیم گیری کنند.
وی در مورد دیگر مزیت این چسب ها اظهار داشت: از طرفی با عنایت به این که فرم پای افراد با یکدیگر فرق می کند هر فرد می تواند متناسب با اطلاعاتی که از پای خود و نواحی حساس آن در کفش دارد محل قرار گرفتن چسب را تنظیم و به صورت اختصاصی از آن استفاده نماید.
استاد دانشگاه آزاد اضافه کرد: این محصول نمونه خارجی ندارد و برای نخستین بار است که ثبت اختراع می شود.


منبع:

1400/06/12
14:20:31
5.0 / 5
752
تگهای خبر: تنظیم , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار