تعمیرگاه ستفیکس

خوشبینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴

خوشبینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴

تعمیرکار خوشبینی ایلان ماسک به پرتاب موشک استارشیپ قبل از ۲۰۲۴


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، "ایلان ماسک"(Elon Musk)، مدیرعامل شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) اظهار داشت که حتی با وجود تاخیرها ممکنست بتواند نمونه جدید "استارشیپ"(Starship) را زودتر از تاریخ مورد نظر ناسا در سال ۲۰۲۴ پرتاب کند.
استارشیپ در ماه آوریل، بعنوان فرودگر مورد نظر ناسا برای "سیستم فرود انسان"(HLS) پروژه "آرتمیس"(Artemis) برگزیده شد.
بعد از اینکه "دیوان محاسبات آمریکا" (GAO)، انتخاب اسپیس ایکس توسط ناسا را تایید نمود، شرکت "بلو اوریجین"(Blue Origin) به تنظیم یک شکایت پرداخت. این بدان معناست که ممکنست کار باردیگر تا ماه نوامبر متوقف شود.
"بیل نلسون"(Bill Nelson)، مدیر ناسا در مصاحبه با اسپیس ایکس اظهار داشت: من پیش بینی می کنم برنامه های آژانس برای پروژه آرتمیس که از سال ۲۰۱۹ هدف فرود آمدن روی ماه در سال ۲۰۲۴ را داشته است، با تاخیر بیشتری روبرو خواهد شد.
ماسک که به خاطر زمان بندی های خوش بینانه خود معروف است، موضوع پرتاب زودتر از ۲۰۲۴ را در توئیتر خود و در پاسخ به سوال یک حساب غیررسمی منتشر نمود در خصوص این که آیا سال ۲۰۲۴ را بعنوان محدودیت زمانی تعیین می کند. وی در پاسخ نوشت: احیانا زودتر.
این حساب همین طور به گزارش ۱۴ اوت "مایکل شیتز"(Michael Sheetz)، خبرنگار حوزه فضا در "CNBC" اشاره نمود در خصوص اینکه اسپیس ایکس در ۳۰ ژوئیه، ۳۰۰ میلیون دلار از ناسا دریافت کرده است.
در هر حال، این تنها مانع زمانی نیست که اسپیس ایکس با آن روبرو می شود.
در ابتدای ماه جاری، فرود روی ماه در سال ۲۰۲۴ باتوجه به یک تاخیر ۲۰ ماهه در آماده شدن لباس فضایی آرتمیس، نا ممکن دانسته شد.
نلسون در پاسخ به این پرسش که آیا بازگشت انسان به ماه در سال ۲۰۲۴ نا ممکن است یا خیر، پاسخ داد: به خاطر تاخیر در آماده شدن لباس فضایی و آنچه بتازگی در مورد آماده سازی ها تجربه کرده ام، نمی توانم به این پرسش پاسخ بدهم.
اسپیس ایکس نیز باید جدول زمانی توسعه خودرا در نظر بگیرد. استارشیپ یک نمونه ابتدایی بشمار می رود که هنوز ماموریت مداری خودرا انجام نداده است. بااینکه اسپیس ایکس قصد داشت این کار را در ماه ژوئیه انجام دهد اما در انتظار نتیجه ارزیابی های زیست محیطی "اداره فدرال هوانوردی آمریکا" (FAA) است.
سایر ملاحظات مربوط به محدودیت زمانی ۲۰۲۴، بودجه کنگره برای سیستم فرود انسان را شامل می شود که تا حالا مورد درخواست آژانس نبوده است. همین طور پرتاب موشک آزمایش نشده سیستم پرتاب فضایی در اواخر سال ۲۰۲۱ و توجه به همه گیری نوع دلتای کووید-۱۹ را نیز در بر دارد.
منبع:

1400/06/04
12:55:48
5.0 / 5
704
تگهای خبر: تنظیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار