تعمیرگاه ستفیکس

تلاش پژوهشگران آمریکایی برای ابداع مدل کامپیوتری ساختارهای داخلی قلب انسان

تلاش پژوهشگران آمریکایی برای ابداع مدل کامپیوتری ساختارهای داخلی قلب انسان

تعمیرکار: پژوهشگران آمریکایی در بررسی مشترکی تلاش می کنند یک مدل کامپیوتری از ساختارهای پیچیده داخل قلب انسان عرضه کنند که به درک بهتر نارسایی قلبی کمک می نماید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی "مؤسسه تحقیقات جنوب غربی"، گروهی از پژوهشگران آمریکایی درحال ابداع یک مدل کامپیوتری از ساختارهای پیچیده قلب انسان هستند که بعنوان قسمتی از یک تلاش بزرگتر برای جراحی قلب نجات بخش صورت می گیرد. این پژوهش، همکاری مشترکی میان پژوهشگران "مؤسسه تحقیقات جنوب غربی"(Southwest Research Institute) آمریکا و "دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو"(UTSA) به حساب می آید.
در قلب انسان، شمار زیادی از دسته های کوچک عضلانی وجود دارند که "تورتیغه های زورقی قلب"(Trabeculae Carneae) نامیده می شوند و به رغم اهمیت آنها در آناتومی قلب، عملکرد آنها به خوبی درک نشده است و در بیشتر مدلهای قلب نادیده گرفته می شوند.
با بالا رفتن سن، عضلات قلب می توانند سفت شوند، کارآیی قلب را کاهش دهند و به بروز نارسایی قلبی غیر قابل درمان منجر شوند. پژوهشگران با کمک یک دستگاه قوی سی تی اسکن، به قلب اجساد پرداخته اند تا در مورد یک مداخله جراحی جدید، آگاه شوند.
دکتر "کیث بارتلز"(Keith Bartels)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: درک ساختارهای پیچیده تورتیغه های زورقی قلب، به روشی قویتر از ام آرآی یا سی تی اسکن های استاندارد نیاز دارد. ما از یک دستگاه سی تی اسکن مبتنی بر اشعه ایکس استفاده کردیم تا تصاویری را از قلب انسان به دست بیاوریم.
دکتر "هایچائو هان"(Hai-Chao Han)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: تصویر ساختارهای پیچیده داخل قلب، به من کمک خواهدنمود تا یک مدل واقع بینانه از تورتیغه های زورقی قلب ارائه دهیم که برمبنای مدل پیشین من برای بطن چپ تولید شده است.
وی ادامه داد: این همکاری، اولین گام برای ارائه یک روش جدید جراحی خواهد بود. این مدل کامپیوتری، به درک عمیق تر تورتیغه های زورقی قلب کمک خواهدنمود.
"بارتلز" اظهار داشت: من امیدوارم که این پژوهش نهایتاً بتواند کیفیت زندگی مردم را بهبود ببخشد و حتی در بلندمدت، جان مردم را نجات دهد. نارسایی قلبی، یک مشکل اساسی است که بر زندگی میلیونها نفر اثر می گذارد.
منبع:

1400/05/15
13:10:17
5.0 / 5
569
تگهای خبر: استاندارد , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار