تعمیرگاه ستفیکس
ایلان ماسك:

استارلینك تا یك ماه دیگر جهانی می شود

استارلینك تا یك ماه دیگر جهانی می شود

تعمیرکار: ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در روز سه شنبه اعلام نمود که شرکت ماهواره های اینترنتی استارلینک می خواهد طی 12 ماه آتی بیش از 500 هزار کاربر به سرویس خود اضافه کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ماسک در گفتگوی مجازی خود با کنگره ی جهانی موبایل بارسلونا اظهار داشت که پیش بینی می کند بیش از ۱۰ میلیارد دلار در این صنعت سرمایه گذاری شود قبل از آنکه به سوددهی و درآمد ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار در چرخه عمر پروژه برسد.
او اضافه کرد: هدف اصلی این پروژه جلوگیری از ورشکستگی است.
هم اکنون سرویس اینترنت استارلینک ۶۲ هزار و ۴۲۰ کاربر فعال دارد.
به قول ماسک استارلینک هم اکنون بیش از ۱۵۰۰ ماهواره در مدار دارد و انتظار می رود تا ماه اوت(یک ماه آینده) این سرویس جهانی شود.
ماسک همین طور اطلاعات جدیدی در مورد این سرویس ارائه کرد و افزود که این ماهواره ها در فاصله ی ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارند در صورتیکه ماهواره هایی که در مدار زمین آهنگ هستند در فاصله ی ۱۰۰۰ کیلومتری قرار گرفته اند و مدت زمان چرخش آنها در مدار ۲۴ ساعت است.
این ماهواره ها سیگنال هایی به کابل های تلوزیونی می فرستند. ناسا ماهواره های خاص خودش را برای ارتباط و انتقال داده بین فضاپیماها دارد.
خرید یک کیت استارلینک حدود ۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت و هزینه ی ماهانه آن نیز ۱۰۰ دلار است که به قول ماسک این قیمت در همه جای جهان یکسان است.
بااینکه مالیات و هزینه ی حمل و نقل ممکنست موجب افزایش آن شود.
به قول ماسک ساخت این کیت برای شرکت ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد اما آنرا به نصف قیمت به کاربران می فروشند او افزود ما دوست داریم که هزینه ی تهیه این کیت را از ۵۰۰ دلار به ۲۰۰ یا ۳۵۰ دلار کاهش دهیم.
کاربران ما در مناطق دور افتاده زندگی می کنند تعدادی از آنها در یک کابین در بالای کوه هستند و حتی به برق نیز دسترسی ندارند.
ماسک همین طور از شراکت احتمالی با اپراتورهای تلفن همراه صحبت کرد.
ماسک اظهار داشت: مشارکت با شرکت های مخابرات مهمست و با سایر شرکتها نیز درحال مذاکره هستیم.
تعدادی از کشورها الزامات خاص خودشان را برای صدور مجوز اینترنت ۵G دارند و در این کشورها باید پوشش برای مناطق روستایی نیز فراهم گردد.
ماسک از نام بردن شرکت های مخابرات خودداری کرد.
منبع:

1400/04/09
21:49:45
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: اینترنت , خرید , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار