تعمیرگاه ستفیکس

اجرای بزرگترین طرح استحصال هیدروژن سبز جهان در قزاقستان

اجرای بزرگترین طرح استحصال هیدروژن سبز جهان در قزاقستان

به گزارش تعمیرکار یک شرکت آلمانی به نام سویند درحال برنامه ریزی جهت راه اندازی یک مجموعه بزرگ انرژی های تجدید پذیر برای تولید ۴۵ گیگاوات برق در قزاقستان است.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، در این مجموعه با استفاده از نور خورشید و انرژی باد، سالانه سه میلیون تن هیدروژن سبز تولید می شود که برای تولید حدود ۴۵ گیگاوات برق کافی است.
در قزاقستان دشت های وسیع سبزی وجود دارد که به صورت دائم در آنها باد می وزد و معمولا آب و هوای آفتابی دارند. میزان تولید انرژی های تجدید پذیر در این مجموعه دو برابر مجموعه های مشابه در استرالیا و پنج برابر مجموعه انجیکس در برزیل است.
در حال حاضر بزرگترین کارخانه تولید هیدروژن سبز جهان در کانادا قرار دارد که حداکثر ظرفیت تولید آن از ۲۰ مگاوات فراتر نمی رود. فعلا قرارداد اولیه اجرای این طرح با دولت قزاقستان منعقد شده و انتظار می رود فرآیند مهندسی، خریدها و روندهای تأمین مالی این طرح سه تا پنج سال طول بکشد. همینطور برای ساخت و تکمیل این مجموعه پنج سال زمان در نظر گرفته شده است.
قزاقستان نهمین کشور بزرگ جهان است که از نظر کم بودن تراکم جمعیت در دنیا رتبه هجدهم را دارد. در هر یک کیلومتر مربع این کشور تنها هفت نفر زندگی می کنند. بنابراین زمینهای زیادی در این کشور جهت راه اندازی و نصب توربین های بادی و صفحات خورشیدی وجود دارد. این کشور از نظر اقتصادی هم شرایط خوبی دارد و درآمد خویش را از محل صادرات پتروشیمی و نفت خام تأمین می کند.


منبع:

1400/04/08
18:14:29
5.0 / 5
1106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار