تعمیرگاه ستفیکس
با فناوری ۵G؛

رونمایی از ربات هایی كه با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند

رونمایی از ربات هایی كه با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند

یک شرکت مخابراتی روز گذشته و در کنگره جهانی موبایل از دو ربات مجهز به فناوری ۵G رونمایی نمود که قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر بودند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از رویترز، روز گذشته شرکت مخابراتی ورایزون از ۲ ربات در کنگره جهانی موبایل رونمایی نمود که از فناوری نسل پنجم اینترنت همراه و «رایانش اج موبایل» (mobile edge computing ) برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند.
«رایانش اج» با استفاده از فناوری حقیقت افزوده و یادگیری ماشینی انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده در محل (محیط کارخانه، دکل نفتی یا فضای اداری) را تحلیل می کند و نیازمند نوعی از فرآیند سریع انتقال اطلاعات است که فقط سیگنال های ۵G آنرا فراهم می کنند. ریما قریشی مدیر ارشد استراتژی ورایزنون در این مراسم اظهار داشت: هنگامیکه بیشتر از یک ربات در محیطی فعالیت می نمایند، مشکلاتی به وجود می آید چونکه آنها فقط ماشین هستند و نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فناوری ۵G کمک می نماید تا ربات ها با یکدیگر و همینطور دستگاههای مختلف ارتباط برقرار کنند. ربات های متصل به اینترنت و هوشمندتر برای کارآمدتر کردن اتوماسیون در فضای کارخانه، نظارت از راه دور و کاهش هزینه ها ضروری هستند. در این مراسم دو ربات روی صحنه حاضر شدند که یکی از آنها شبیه سگ و دارای ۴ پا بود و جی جی نام داشت. ربات دیگر بدنه ای جعبه ای شکل و «مکیل» نام داشت. این ربات مجهز به چرخ بود. به قول قریشی برای آموزش به ربات ها، مهندسان به صورت ناگهانی جلوی آنها می پریدند، ربات های دیگر را به مسیر حرکت آنها می فرستادند یا جعبه هایی را در مسیرشان پرتاب می کردند. البته در این فرآیند هیچیک از مهندسان یا ربات ها صدمه ای ندیدند.


منبع:

1400/04/08
12:44:36
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: mobile , اینترنت , دستگاه , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار